REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Meble mają pomóc w „nowej wydajności" w pracy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 gru 2016 11:46
Meble mają pomóc w „nowej wydajności" w pracy
Javier Cuñado, pochodzący z Bilbao projektant, założyciel studia Item Design.

Jakie czynniki wpływają na sposób tworzenia mebli biurowych i w którą stronę zmierza rozwój tego segmentu produktowego - ocenia Javier Cuñado, pochodzący z Bilbao projektant, założyciel studia Item Design.

REKLAMA

- Środowisko biurowe jest często powtarzającym się tematem badań, opinii i programów producentów, jak i prasy specjalistycznej - zauważa Javier Cuñado.

Studiował inżynierię przemysłową, a następnie ukończył studia w zakresie projektowania produktów na Ravensbourne College of Design w Londynie. W 1988 roku założył studio Item Design, która jest jedną z czołowych obecnie firm w obszarze projektowania w Hiszpanii. W ciągu prawie 30 lat funkcjonowania na rynku, studio podejmowało się zadań praktycznie z każdej dziedziny projektowania. Zespół pod przewodnictwem Javiera Cuñado tworzył sprzęty dla gospodarstwa domowego, meble biurowe, urządzenia elektroniczne, przyrządy i sprzęt do ćwiczeń oraz wiele innych produktów konsumenckich. 

- Istnieje wielka troska o to, aby tworzyć i projektować „nowe miejsca pracy", biorąc pod uwagę takie pojęcia, jak: motywacja, współpraca, komunikacja, ruch, dynamika, zdrowie itp. Te badania dążą do stworzenia i opracowania formuły „nowej wydajności" w pracy - ocenia projektant.

Jego zdaniem efektem wielkich zmian w myśleniu będą w końcu nowe meble, zgodne z nową koncepcją przestrzeni roboczych i sposobu wykorzystania tych przestrzeni. Ten trend w myśleniu rozpoczął się wiele lat temu, jednakże do przejścia jest jeszcze daleka droga - dodaje Cuñado. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY