REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Michał Guć: Dać nowe życie terenom postoczniowym

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 paź 2015 11:23
Michał Guć: Dać nowe życie terenom postoczniowym
Michał Guć, wiceprezydent Gdyni

Największym wyzwaniem dla rozwoju Gdyni jest zagospodarowanie terenów postoczniowych i przekształcenie ich funkcji z przemysłowej na miejską - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

REKLAMA

W większości są to powierzchnie położone w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Gdyni z dostępem do wód Zatoki Gdańskiej.  – Dlatego właśnie proces rewitalizacji jest tak wyjątkowy i de facto sprowadza się do budowy nowej dzielnicy zwanej Śródmieściem Morskim. Dla obszaru tego uchwalono dwa plany zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym na wsparcie władz mogą liczyć inwestorzy, którzy wpisywać się będą w główne założenia tych planów, tj.: pozostawienie tego terenu w pełni dostępnego dla mieszkańców i turystów, z możliwością korzystania również z walorów krajobrazowych tego miejsca - tłumaczy Michał Guć.

W ostatnim roku zrealizowano w mieście szereg inwestycji, głównie o charakterze biurowo-usługowym: kompleks biurowy Tensor przy ul. Łużyckiej, biurowiec Enter przy ul. Śląskiej czy kompleks Baltiq Plaza przy ul. Świętojańskiej. W strefie Śródmieścia Morskiego powstały: Gdynia Waterfront z hotelem Marriott Courtyard, Park Konstruktorów na terenach postoczniowych tzw. Międzytorza oraz rozbudowa infrastruktury w Porcie Gdynia: przebudowa układów drogowych i kolejowych, nowa przestrzeń magazynowa na Nabrzeżu Śląskim.

Ja mówi Michał Guć w planach są m.in.: Panorama Business & Retail Park – kompleks usługowo-biurowy i hotel a w strefie Śródmieścia Morskiego: Nowa Gdyńska Marina.

- Siła Gdyni jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów wynika z kilku czynników: strategicznego położenia miasta na przecięciu ważnych międzynarodowych korytarzy transportowych, wykwalifikowanego kapitału ludzkiego, dostępności atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, sprzyjającego otoczenia biznesowo-finansowego a także stabilnego i otwartego na współpracę samorządu - podkreśla Guć.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY