REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Michał Olszewski: Bulwary warszawskie wygrywają z Placem Defilad

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 lut 2018 09:00
Michał Olszewski: Bulwary warszawskie wygrywają z Placem Defilad
Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, fot. PTWP

Podczas tegorocznej edycji 4 Design Days odbył się panel dyskusyjny "Czas bulwarów, czyli jak odwrócić miasta w stronę wody". Jednym z prelegentów był wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski, który od samego początku towarzyszył z ramienia miasta konceptowi zagospodarowania lewobrzeżnej Wisły. Zapytaliśmy go m.in. o to, czy bulwary mają szansę stać się wizytówką stolicy.

REKLAMA

- Bulwary warszawskie już są wizytówką stolicy. Jeśli jest jakaś przestrzeń publiczna, która w ostatnim okresie wzbudziła potężne zainteresowanie, to są to właśnie bulwary warszawskie. Nawet współczesny plan zagospodarowania Placu Defilad nie będzie wzbudzał takiego zainteresowania, jak bulwary. Wygrywają tym, że mają w swoim programie właśnie Wisłę, a kontakt z wodą jest niezwykle pożądany przez ludzi. Nie da się tego stworzyć w żadnym innym miejscu - mówił Michał Olszewski w rozmowie z propertydesign.pl podczas tegorocznej edycji 4 Design Days

Blisko 9 tysięcy gości biznesowych, ponad 300 wystawców, 12 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej - tak wyglądało 4 Design Days w 2018 roku. Od 15 do 18 lutego br. w przestrzeniach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach światowej sławy architekci, designerzy oraz inwestorzy, deweloperzy, producenci i samorządowcy dyskutowali o wyzwaniach, trendach i kierunkach rozwoju współczesnej architektury i projektowania. Debatom i targom towarzyszyły wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami oraz gale finałowe konkursów: Property Design Awards 2018, Housemarket Silesia Awards 2018 i Meble Plus – Produkt 2018.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY