REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Monika Saniternik o projektowaniu biur

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 sty 2016 12:51
Monika Saniternik o projektowaniu biur
Monika Saniternik

W Polsce możemy zaobserwować większe zainteresowanie tematem projektowania biur. O tym, czy nastąpił znaczny wzrost jakości zaprojektowanej przestrzeni biurowej mówi Monika Saniternik, właścicielka pracowni projektowej ARCH-ELLE.

REKLAMA

- To, że w zaprojektowanym  biurze są kolorowe ściany lub fotele, budki telefoniczne, hamaki,  a w kuchni jest tapeta przedstawiająca filiżankę świeżo zaparzonej kawy, nie od razu oznacza, że jest to biuro funkcjonalne, dobrze przemyślane, służące wszystkim pracownikom. Bo przecież jakość kojarzy nam się z czymś doskonałym, trwałym, można nawet powiedzieć ekskluzywnym - uważa architekt Monika Saniternik.

W jej ocenie doskonałe biuro, to takie, które nadąża za dynamiką zmian, jaka może zachodzić w firmie. - Jest elastyczne, łatwe do re-aranżacji. Dostosowane do wzrostu mobilności pracowników, bo przecież, teraz w pracy znacznie więcej czasu poświęcamy na spotkania, konferencje, konsultacje, zespołowe "burze mózgów" niż siedzeniu za biurkiem. Biuro idealne to również takie, które pozwala pracować ludziom lepiej, bardziej efektywnie - twierdzi architekt. Więc jak tą wysoką jakość uzyskać?

Architekt uważa, że tylko odpowiednio przygotowana strategia bazująca na wiedzy odnośnie poziomu wykorzystania powierzchni biurowej, kultury organizacyjnej firmy, sposobu jej funkcjonowania, charakteru pracy wszystkich pracowników i odpowiednio dobrane, w oparciu o te informacje rozwiązania, pozwolą stworzyć wysokiej jakości przestrzeń biurową. - Będzie ona wtedy ciekawa, kreatywna, przyjazna, a przede wszystkim dostosowana do potrzeb wszystkich pracowników. Oczywiście cały ten proces zmian musi być wynikiem współpracy i zaangażowania działu IT, działu HR z architektem wnętrz powierzchni biurowych oraz silnym wsparciem CEO - dodaje Saniternik.

Architekt nadmienia, że większa świadomość wśród inwestorów i zainteresowanie tematem pokazuje, jak ważnym elementem staje się odpowiednio przygotowana przestrzeń biurowa. - Pojęcia takie jak Activity Based Working , Activity Based Office, czy Activity Base Workplace będą coraz częściej pojawiać się w branżowych portalach i prasie. Jakość projektowanej przestrzeni biurowej w Polsce jest coraz lepsza - konkluduje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY