REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na progu rewolucji

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 20 paź 2016 10:25
Na progu rewolucji
Radosław Buczkowski, kierownik zespołu projektowego w Philips Lighting Polska

Oświetlenie przestało być już paczką – prostą oprawą, świetlówką, żarówką, którą kupujemy zwracając uwagę przede wszystkim na cenę. - Aby świadomie wybrać najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku, niezbędna jest wiedza także po stronie klienta. Stąd decyzja o ewolucji Philips Lighting. Firma przestała być typowym producentem, a stała się bardziej doradcą - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Radosław Buczkowski, kierownik zespołu projektowego w Philips Lighting Polska.

REKLAMA

Philips Lightning przenosi się właśnie do zupełnie nowej przestrzeni biurowej. Zakładam, że to Państwo stworzyliście w niej systemy oświetleniowe?

Dokładnie tak. Cały projekt został przygotowany w naszym zespole projektowym. Mamy tu najnowocześniejsze technologie, które albo już są standardem na nowoczesnej powierzchni biurowej, albo staną się nim w najbliższej przyszłości. Opracowując koncepcję oświetlenia dla własnej powierzchni mieliśmy możliwość zastosować najnowocześniejsze, sprawdzone już w praktyce rozwiązania, lecz także nieco poeksperymentować wprowadzając szereg innowacji w zakresie oświetlenia i systemów sterowania.

Czy planujecie Państwo wydzielić na niej miejsce pod showroom?

Całe biuro jest naszym showroomem. Przestrzeń biurowa została zaprojektowana w taki sposób, by nasi klienci biznesowi mogli osobiście zobaczyć, jakie technologie są w zasięgu ich ręki. Mogą poznać, dlaczego akurat ta technologia jest nich najlepsza – które rozwiązanie będzie optymalne dla ich budynku i najemców.

Jakie ciekawe rozwiązania mogą Państwo zastosować na powierzchniach biurowych?

Nowoczesna technologia daje nam ogromne możliwości. Jako inżynierowie możemy zaprojektować i skonfigurować kompleksowy system oświetlenia w taki sposób, aby dostarczać dokładnie takie oświetlenie, jakie na danym miejscu pracy i w danej chwili potrzebne jest użytkownikowi. Dziś stosujemy bardzo zaawansowane systemy sterowania. Uzależniają one ilość światła dostarczanego do wnętrza od tego, czy ktoś jest przy biurku, jakie zadania wykonuje, jakie są jego preferencje w zakresie oświetlenia. Cały system działa tak, aby zapewnić optymalne warunki pracy.

Niezwykle ważnym trendem jest integracja systemów budynkowych. Użytkownicy oczekują prostoty i intuicyjności. Nasze systemy konfigurujemy tak, aby bez trudu móc sterować oświetleniem, klimatyzacją, roletami czy systemami audio.

Kluczem do sukcesu są oczekiwania i potrzeby przyszłych użytkowników, które są zawsze podstawowymi wytycznymi projektowymi dla inżynierów zespołu projektowego Philips Lighting.

Czy projektowanie takich rozwiązań to trudne wyzwanie? Jest pewna różnica pomiędzy tradycyjnym przełącznikiem i żarówką, a programami, sterownikami...

Wyzwanie jest duże. Dziś o oświetleniu wiemy niemal wszystko. Jednak stworzenie i uruchomienie doskonałego systemu inteligentnego oświetlenia wymaga wiedzy interdyscyplinarnej. Znajomość automatyki budynkowej, technologii IT, zarządzania danymi a także psychologii widzenia. Jest to niezbędne, aby opracowane rozwiązanie realizowało dokładnie potrzebny danego klienta.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY