REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nadać domowy, ciepły klimat przestrzeni biurowej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 mar 2015 12:42
Nadać domowy, ciepły klimat przestrzeni biurowej
fot. Katarzyna Kuźma, Le pukka Concept Store
Nadać domowy, ciepły klimat przestrzeni biurowej
Nadać domowy, ciepły klimat przestrzeni biurowej
Nadać domowy, ciepły klimat przestrzeni biurowej
Nadać domowy, ciepły klimat przestrzeni biurowej

Coraz częściej widoczny jest trend na urządzanie wnętrz biurowych w domowym klimacie. Do mniejszych biur wybierane są meble, które pierwotnie były dedykowane wnętrzom prywatnym - mówi Katarzyna Kuźma, właścicielka Le Pukka Concept Store.

REKLAMA

O jakich trendach w meblarstwie możemy mówić w kontekście wnętrz biurowych?

Coraz częściej widoczny jest trend na urządzanie wnętrz biurowych w domowym klimacie. Do mniejszych biur wybierane są meble, które pierwotnie były dedykowane wnętrzom prywatnym. Meble systemowe też są nadal obecne, ale najczęściej wybierane są do przestrzeni biurowych typu open-space. Sale konferencyjne, strefy dedykowane pracy kreatywnej, czy przestrzeń służąca do relaksu zdecydowanie idą w kierunku domowego klimatu.  W przestrzeni przeznaczonej na  konferencje pojawią się coraz częściej drewniane stoły, krzesła tapicerowane, lampy stojące czyli meble bardziej dedykowane wnętrzom mieszkalnym niż biurowym. To nadaje domowy, ciepły klimat przestrzeni biurowej.

Jeśli chodzi o wnętrza prywatne to odchodzi się od krzeseł z nogą na płozie, ale tego typu krzesła coraz śmielej wybierane są do biur w salach konferencyjnych. Na przykład siedzisko jest skórzane, a noga na płozie, dzięki temu wnętrze staje się mniej formalne, a poza tym wygodnie się na każdemu siedzi. W biurach pojawiają się również krzesła tapicerowane np. z szarego filcu, zamiast biurek systemowych wybierane są biurka wolnostojące, tak charakterystyczne dla mieszkań, na których stoją lampy z abażurem materiałowym.

Wspomina Pani, że w przestrzeni biurowej pojawiają są krzesła tapicerowane np. z filcu. Jakie jeszcze materiały i kolory są wybierane do biura?

Z materiałów modne jest drewno połączone z białym lakierem lub matem, dużo tkanin, plecionek. W holach biur, strefach relaksu pojawiają się plecione pufy. Ma być wygodnie, komfortowo i przyjemne dla oka.

Jeśli chodzi o kolory, to wszystko zależy od branży. Jeśli biuro powstaje dla branży kreatywnej to jest kolorowo i odważniej, ale np. instytucje finansowe stawiają na bardziej stonowaną kolorystykę i zachowawcze projekty. Nadal popularne jeśli chodzi o meble są szarości, biel i ciepły beż.

A co jest obecnie modne jeśli chodzi o oświetlenie? Jakie dominują formy i materiały z których wykonane są lampy?

Ostatnio coraz częściej wybierane są duże, wiszące lampy, które mają robić tzw. wrażenie na wejściu. Trafiają do recepcji lub do sali konferencyjnej. Widocznym trendem we wnętrzach biurowych są również lampy podłogowe tak charakterystyczne dla mieszkań.  Od dłuższego czasu są popularne punktowe, natynkowe światełka.

Architekci zwracają uwagę, że coraz częściej meble i inne dodatki wyposażenia wnętrza  wykonane są techniką rzemieślniczą. Czy to jest widoczny trend?

Widzimy zapotrzebowane na meble wykonane techniką rzemieślniczą. Indywidualne projekty powstają bez zastosowania masowej produkcji. Odpowiadając na ten trend postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty nową na polskim rynku - markę Metaform. Gdzie meble wykonane są ręcznie, głównie z naturalnych materiałów i surowców. Wyróżnikiem marki jest możliwość niemal nieograniczonej personalizacji produktów wedle własnego gustu. Do wnętrza biurowego oferujemy np. funkcjonalny regał Multishelf, który ma ok. 200 półek, a jego rozmiar, kolorystykę i rozłożenie półek można dopasować do wnętrza konkretnego biura.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY