REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najlepszy budynek 2015 roku według Adama Białobrzeskiego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sty 2016 09:15
Najlepszy budynek 2015 roku według Adama Białobrzeskiego
Adam Białobrzeski, FAAB Achitektura
Najlepszy budynek 2015 roku według Adama Białobrzeskiego
Najlepszy budynek 2015 roku według Adama Białobrzeskiego

Redakcja Propertydesign.pl przeprowadziła sondę wśród architektów podsumowującą rok 2015. Według Adama Białobrzeskiego z FAAB Architektura był to dobry rok, ale to nie tylko zasługa międzynarodowych nagród.

REKLAMA

W mojej opinii rok 2015 był dobrym rokiem dla architektury w Polsce. I nie kwestia nagród międzynarodowych, czy też publikacji polskich projektów w zagranicznych mediach jest najważniejsza, choć z całą pewnością rosnąca skala tego zjawiska może tylko cieszyć.

Zauważam istotną zmianę w nastawieniu inwestorów, którzy zaczynają postrzegać indywidualną, ciekawą architekturę jako szansę na uzupełnienie lub podkreślenie aspiracji firmy, element wspomagający budowanie pozycji rynkowej i prestiżu w kraju, a także w odniesieniu do zagranicznych partnerów.

Dobrym przykładem zakończonej ostatnio inwestycji, współgrającym z moim sposobem myślenia o budynkach biurowych, jest chociażby obiekt zrealizowany w Łodzi, dla firmy Ericpol, według projektu kolegów z HORIZONE Studio. Prosta decyzja, sprowadzająca się do rezygnacji z maksymalizacji powierzchni biurowej, na rzecz zbudowania powierzchni dobrze doświetlonej, o wysokiej jakości, pozwoliła na wykreowanie dobrej architektury.

Z kolei projektem, na którego realizację najbardziej czekam w 2016 roku, jest Warszawski Pawilon Architektury Zodiak. Liczę, że miejsce to posłuży do przedstawiania dobrych rozwiązań szerszemu spektrum odbiorców, niekoniecznie zawodowo związanych z architekturą. A to poszerzy grono wymagających inwestorów. Czego sobie i kolegom architektom życzę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY