REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa Warszawa Główna - po pierwsze dobra jakość urbanistyczna

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 lut 2015 12:10
Nowa Warszawa Główna - po pierwsze dobra jakość urbanistyczna
Jarosław Bator, fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

Zależy nam, aby powstały nowoczesne obiekty, które pozostaną atrakcyjne przez kolejne 50 lat. Musi to być dobra jakość urbanistyczna, która będzie tworzyła nową piękną Warszawę - mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

REKLAMA

Jak będzie wyglądać nowa Warszawa Główna? - W proponowanych przez inwestorów koncepcjach dotyczących zabudowy terenów dworca Warszawa Główna pojawia się sporo powierzchni handlowo-usługowych. W każdej ofercie, z racji tak dużego terenu, są zaplanowane obiekty wielofunkcyjne. Są części przeznaczone na mieszkaniówkę, są pomysły na nowe powierzchnie biurowe, czy też obiekty kulturalno-sportowe - mówi Jarosław Bator.

- Przystanek kolejowy Warszawa Główna zostanie uruchomiony do 2018 r., gdyż jest to związane z modernizacją całej trasy średnicowej. Jeśli chodzi o inwestycję deweloperską nad dworcem, to podejrzewam, że dopiero wtedy będzie ona nabierała tempa - ocenia Jarosław Bator. - Obecnie jesteśmy na etapie wybierania oferty deweloperskiej spośród czterech, jakie otrzymaliśmy - dodaje.

PKP SA prowadzi obecnie ocenę ofert. Niebawem rozpoczną się szczegółowe rozmowy z inwestorami. W ciągu kilku najbliższych miesięcy PKP SA dokona wyboru. Następnie wspólnie z branżowym partnerem przewoźnik rozpocznie kolejne rozmowy z miastem, na temat tego w jaki sposób będzie zorganizowana komunikacja wokół terenu Warszawy Głównej i jak go zagospodarować na podstawie wybranej koncepcji.

- Mamy doradców biznesowych i prawnych, którzy pomagają nam ocenić oferty - ich realność czy wskaźniki finansowe. Bierzemy pod uwagę także to, żeby projekt nie wyciskał maksymalnej kubatury z tego terenu nie zważając na otoczenie. Zależy nam, aby powstały nowoczesne obiekty, które pozostaną atrakcyjne przez kolejne 50 lat - mówi Jarosław Bator. - Musi to być dobra jakość urbanistyczna, która będzie tworzyła nową piękną Warszawę - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY