REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowe inwestycje podnoszą jakość życia w Gdańsku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 lut 2014 14:13
Nowe inwestycje podnoszą jakość życia w Gdańsku
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

W Gdańsku w ostatnim okresie znacząco rozwinęła się infrastruktura drogowo-komunikacyjna. Mamy nowy terminal lotniczy, budowane jest Europejskie Centrum Solidarności, muzeum II Wojny Światowej - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

REKLAMA

Jakie działania podejmują władze Gdańska, by jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność inwestycyjną miasta?
Nieustannie realizujemy szereg inwestycji, które podnoszą jakość życia w mieście i tworzą bardziej przyjazne środowisko dla biznesu. Byliśmy na targach nieruchomości w Cannes z ofertą Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. Zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą powstania Narodowego Centrum Sportów Motorowych, które planujemy wybudować w Gdańsku. Włączamy się również w rozwój kadr dla sektora BPO/SSC poprzez organizację szkoleń i warsztatów dla młodzieży szkół średnich i studentów.

Aktywnie uczestniczymy też w przygotowaniach wydarzeń gospodarczych, które sprzyjają szerzeniu wiedzy w branży nowych technologii, która jest jedną z kluczowych branż dla naszego regionu. W maju odbędzie się największa konferencje dla tej branży InfoShare. W minionym roku współorganizowaliśmy konferencję Future3, która na jesieni będzie mieć już drugą edycję, bo okazała się, zdaniem zainteresowanych, niezwykle potrzebna.

Planujemy też zorganizowanie konferencji Venture Days, gdzie będzie możliwość spotkania się z inwestorami z branży nowych technologii. W ostatnim czasie udało się nam zaprosić ekspertów z Doliny Krzemowej, którzy przeprowadzili szereg warsztatów cieszących się dużym zainteresowaniem.

Jakie działania podjęte w ostatnich latach okazały się najskuteczniejsze?
W ostatnich latach udało się nam wypromować skutecznie ważne obszary inwestycyjne przeznaczone pod projekty produkcyjne. W ten sposób został już w znacznym stopniu zagospodarowany 50-hektarowy teren Parku Przemysłowo-Technologicznego Maszynowa. Inwestycje tam rozpoczęte utworzą blisko tysiąc nowych miejsc pracy.

Kolejnym terenem inwestycyjnym, na jakim rozpoczęły się prace budowlane, jest Pomorskie Centrum Logistyczne o powierzchni 200 ha, położone w sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk.

Miasto uczestniczyło również w minionym roku w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych razem z wybranymi firmami z branży nowych technologii. Misja gospodarcza była okazją do zapoznania się z funkcjonującymi w USA formami wspierania przedsiębiorczości, w szczególności młodych firm. Było to o tyle ważne, że od roku działa w Gdańsku Inkubator Przedsiębiorczości Starter, którego misją jest wspieraniem młodych firm z branży nowych technologii.

W ostatnim okresie powołaliśmy też Radę Konsultacyjną z przedstawicielami administracji i uczelni oraz biznesu, aby rozwijać takie kierunki edukacji, które właściwie przygotują młode kadry do podjęcia pracy.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY