REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne biuro to przestrzeń bez sztywnych rozwiązań

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 lis 2016 11:32
Nowoczesne biuro to przestrzeń bez sztywnych rozwiązań
Zuzanna Mikołajczyk była jednym z panelistów 4DesignDays 2016.

- Kolejnym krokiem dla branży dostawców wyposażenia biur powinno być odejście od myślenia o produkcie jako takim, na rzecz kompleksowego podejścia do koncepcji biura i jego roli w kontekście specyfiki działania jego użytkowników - uważa Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu oraz Członek Zarządu Mikomax Smart Office.

REKLAMA

- Przestrzeń office spełnia już inne funkcje niż tylko dostarczanie narzędzi do wykonywania zadań. Branża staje przed wyzwaniem dopasowania oferty do dynamicznie zmieniającego się sposobu pracy, który ewoluuje m.in. przez rozwój nowych technologii czy wejście na rynek pracy nowego pokolenia pracowników - uważa Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu oraz członek zarządu Mikomax Smart Office. - Chodzi o stworzenia przyjaznego środowiska pracy, wspierającego użytkowników w realizowaniu codziennych obowiązków, m.in. poprzez ergonomiczne rozwiązania czy strefy dedykowane jednostkom i zespołom projektowym o zmiennej dynamice pracy - zauważa.

Można zauważyć stabilizację trendów - promowane przez producentów rozwiązania w coraz lepszy sposób wspierają pracownika i pozwalają na tworzenie ergonomicznych stanowisk, m.in. biurka do pracy w trybie sit and stand czy systemy poprawiające akustykę open space.

W najbliższej przyszłości wyzwaniem dla branży będzie jednak - w opinii Mikołajczyk - dostosowanie mebli i przestrzeni do nowej specyfiki pracy. Podkreśla ona, że rośnie mobilność jego użytkowników, którzy coraz rzadziej spędzają osiem godzin przy biurku. Chętniej korzystają z rozwiązań, które wspierają ich zależnie od specyfiki aktualnie realizowanego zadania. Zauważalnie rośnie także grupa przedsiębiorstw, które umożliwiają pracę zdalną, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej biur, które decydują się np. na tzw. hot desking, czyli dzielone stanowiska pracy.

- Dlatego kolejnym krokiem dla branży powinno być odejście od myślenia o produkcie jako takim, na rzecz kompleksowego podejścia do koncepcji biura i jego roli w kontekście specyfiki działania jego użytkowników - dodaje przedstawicielka Mikomax. - Firmy będą potrzebowały wsparcia w zarządzaniu zmianą i umiejętną rearanżacją istniejącej przestrzeni. Nie ulega bowiem wątpliwości, że biuro, to miejsce, które powinno być szyte na miarę potrzeb pracownika.

Stworzenie optymalnej przestrzeni pracy nie jest trudne, a zmiana, także w ramach istniejącej aranżacji, nie musi być długotrwała ani kosztowna.

- Nawet jeden element może znacząco wpłynąć na funkcjonalność przestrzeni. Zmiany, które będą wprowadzane stopniowo przy zaangażowaniu całego zespołu, nie tylko pozytywnie wpłyną na najbliższe otoczenie pracownika, ale także na jego produktywność i więź z marką - komentuje. - Warto postawić na elastyczne produkty, które dają duże możliwości konfiguracji. Nowoczesne biuro to przestrzeń bez sztywnych rozwiązań, którą można łatwo zmieniać i na bieżąco dostosowywać do sposobu pracy - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY