REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

O sile Bydgoszczy decydują inwestycje sektora prywatnego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 lip 2014 13:35
O sile Bydgoszczy decydują inwestycje sektora prywatnego
Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, fot. UM Bydgoszcz

Około 1,3 mld zł to wartość projektów inwestycji publicznych, które realizowane są w Bydgoszczy. Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy podkreśla, że kluczowe znaczenie dla miasta mają inwestycje sektora prywatnego.

REKLAMA

Rafał Burski zauważa, że kilka inwestycji ma kluczowe znaczenie dla rozwoju miasta. - W zakresie gospodarowania odpadami kosztem blisko 400 mln złotych rozpoczęła się budowa nowoczesnego zakładu termicznego przekształcania odpadów - mówi prezydent Bydgoszczy.

Wspomina, że w październiku 2013 r. podpisana została umowa na budowę 10-kilometrowej linii tramwajowej do dzielnicy Fordon. Rafał Burski zwraca uwagę, że projekt warty 355 mln zł, jest połączony z zakupem 12 niskopodłogowych tramwajów.

Wśrod ważnych inwestycji prezydent Bydgoszczy wymienia podpisanie umowy w czerwcu bieżącego roku przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, o łącznej kwocie ponad 60 mln złotych, na budowę centrum targowo-wystawienniczego oraz inkubatora przedsiębiorczości.

- Myśląc jednak o rozwoju miasta kluczowe znaczenie mają inwestycje sektora prywatnego - podkreśla w rozmowie z Propertydesign.pl. Prezydent zauważa, że to one kreują miejsca pracy i  decydują o sile miasta. - Stąd cieszę się, że wiosną tego roku rozpoczęła się budowa największej galerii usługowo-handlowej w regionie „Zielone Arkady”. Inwestor wyda na ten cel około 600 mln zł - mówi Rafał Burski.

Dodaje, że właśnie Bydgoszcz na siedzibę centrum dystrybucyjnego wybrała sieć Lidl. Dzięki temu nowe zatrudnienie znajdzie około 200 osób. W czerwcu pozwolenie na budowę sklepu odebrał również szwedzki koncern IKEA. - Rozbudowuje się także Business Park Kraszewskiego 1, co wiąże się ze stałym rozwojem firm tam ulokowanych, a w szczególności Atosa, który w chwili obecnej zatrudnia ponad 2 tys. osób a ciągu najbliższych trzech lat chce zatrudnić kolejne 850 - zaznacza prezydent Bydgoszczy.

W rozmowie z Propertydesign.pl, Rafał Burski podkreśla, że kolejni inwestorzy planują już wkrótce rozpoczęcie inwestycji. Według raportu JLL inwestorzy w Bydgoszczy planują budowę powierzchni biurowej wielkości 60 000 m m kw. (pipeline).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY