REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Od projektu do realizacji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 kwi 2017 10:17
Od projektu do realizacji
Weronika Poręba fot. mat. prasowe
Od projektu do realizacji
Od projektu do realizacji
Od projektu do realizacji
Od projektu do realizacji
Od projektu do realizacji

Weronika Poręba to absolwentka studiów pierwszego stopnia na kierunku wzornictwo na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy i laureatka konkursu na projekt stołu. Jest na samym początku swojej drogi projektowej. We wzornictwie szczególnie chętnie wykorzystuje naturalne materiały, a przede wszystkim drewno. Ceni sobie minimalizm i prostotę, co zostało zauważone i docenione przez LOFTDecorę - dlatego jej projekt stołu otrzymał I nagrodę w konkursie. Skąd wzięła inspirację na projekt oraz jak układała się współpraca z właścicielami marki?

REKLAMA

Pomysł i inspiracja…

Żeby stworzyć projekt odpowiedni dla danego producenta, warto przejrzeć jego aktualną ofertę. Tak zrobiłam i to też miało jakiś wpływ na rodzące się pomysły. Ostatecznie wpadło mi w ręce zdjęcie takiej klasycznej drewnianej skrzyni z czarnymi okuciami. To był chyba główny bodziec do stworzenia takiego stołu. Prawdę mówiąc początkowe pomysły i szkice nie różniły się bardzo od ostatecznej formy z racji tego, co było moją inspiracją. Były różne kombinacje, ale generalnie wiedziałam, czego chcę się trzymać. Inspirują mnie na co dzień przedmioty, osoby, ich prace. Natura również jest bardzo inspirująca, podobnie jak np. materiał. Kiedy ma się oczy szeroko otwarte, można znaleźć mnóstwo takich bodźców i z nich korzystać.

Drewno, jako materiał idealny

Zawsze lubiłam drewno, jeszcze zanim zaczęłam projektować. Drewno jest piękne, wytrzymałe, niepowtarzalne i oczywiście naturalne. Wymaga też sporej wiedzy, warto je poznać nie tylko od strony teoretycznej, ale też praktycznej, ponieważ czasem stawia przed nami pewne ograniczenia. Uważam, że w meblarstwie jest ono wręcz niezastąpione.

Polski design…

Staram się śledzić to, co dzieje się w polskim designie. Myślę, że warto to robić chociażby dlatego, że jest to po prostu nasze, ale też przede wszystkim dlatego, że jest to naprawdę bardzo dobre.

Współpraca z LOFTDecora…

To dla mnie czysta przyjemność. Bardzo serdeczne przyjęcie i profesjonalizm. Udało nam się opracować technologiczne rozwiązanie produkcji stołu, które nie zmieniło wizualnie mojego projektu, z czego jestem niezwykle dumna. Rozmawialiśmy o różnych technicznych rozwiązaniach, które w pewien sposób generują drobne zmiany, np. w postaci dodania jakiejś śruby, ale takie działania były właściwie nieuniknione. Dla mnie to było bardzo ciekawe doświadczenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY