REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oskar Grąbczewski o muzeum w Budapeszcie i Żorach - zobacz fragment wykładu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 24 kwi 2017 13:39
Oskar Grąbczewski o muzeum w Budapeszcie i Żorach - zobacz fragment wykładu
Oskar Grąbczewski z OVO Grąbczewscy Architekci

- Postawiliśmy na materiały naturalne, ciepłe. Takie, które stworzą wrażenie jeszcze pełniejszego przenikania się wnętrza i otoczenia budynku - opowiada o projekcie Muzeum Etnograficznego w Budapeszcie Oskar Grąbczewski z OVO Grąbczewscy Architekci.

REKLAMA

Oskar Grąbczewski z pracowni OVO Grąbczewscy Architekci był gościem specjalnym spotkania Studia Dobrych Rozwiązań w Katowicach. W trakcie swojego wykładu opowiadał o projektach swojej pracowni i procesie twórczym jakie przy nim zachodził.

Dowiedz się więcej o spotkaniach Studia Dobrych Rozwiązań.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu wykładu o projekcie Muzeum Etnograficznym w Budapeszcie oraz Muzeum Ognia w Żorach.

Oskar Grąbczewski studiował architekturę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 1993 do 1994 roku przebywał na stypendium i pracował w Dortmundzie, Essen, Duesseldorfie i Berlinie. Od 1994 do 2002 roku pracował w AIR Jurkowscy Architekci w Katowicach. W 2002 roku rozpoczął wraz z żoną Barbarą własną praktykę projektową.

Pracownia OVO Grąbczewscy zdobyła do tej pory ponad 40 krajowych i międzynarodowych nagród - wśród nich Nagroda Roku SARP 2006 dla najlepszego budynku w Polsce, Nagroda Polski Cement w Architekturze 2007 dla najlepszego betonowego budynku w Polsce, Nagroda Europe 40 UNDER 40 2009 dla najlepszych europejskich młodych architektów i projektantów, Nagroda Sportowy Obiekt Roku 2011, finał konkursu Życie w Architekturze 2012 i 2015, nominacja do Nagrody Roku SARP 2016, nominacja do Mies van der Rohe Prize 2017.

Do najciekawszych projektów OVO należą m.in. Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie, Muzeum Ognia w Żorach, Ośrodki Zdrowia w Gierałtowicach i Przyszowicach, Centrum Administracyjne w Wielkiej Wsi.

Oskar Grąbczewski jest wykładowcą akademickim, krytykiem architektury i felietonistą oraz jurorem w konkursach architektonicznych.

Projekty OVO były pokazywane m.in. w Atenach, Amsterdamie, Barcelonie, Florencja, Rzym, Wiedeń, Praque, Budapeszcie, Bukareszcie i Bratysławie."

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY