REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Płytki ceramiczne? Rozmiar będzie miał znaczenie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 mar 2017 11:38
Płytki ceramiczne? Rozmiar będzie miał znaczenie
Aneta Kubasiewicz z pracowni projektowej Blossom Design

Myślę, że Polacy są już gotowi na dużą płytkę łazienkową - mówi Aneta Kubasiewicz z pracowni projektowej Blossom Design. Producenci coraz śmielej stawiają na rozwój dużych rozmiarów płytek, które można stosować nie tylko we podłogach czy ścianach, ale nawet elewacjach. To otwiera przed architektami nowe możliwości w projektowaniu przestrzeni komercyjnych i prywatnych.

REKLAMA

- Obserwuję od kilku lat tendencję zwiększania wymiaru glazury i terakoty. Płytka rektyfikowana staje się standardem, a rozmiar osiąga niebotyczne formaty - mówi w rozmowie z portalem RynekLazienek.pl Aneta Kubasiewicz z pracowni projektowej Blossom Design.

- Jeden z cenionych hiszpańskich producentów wdrożył właśnie gres w przepięknych kamiennych wzorach, niemal identycznych jak naturalny kamień w rozmiarze 120x240. Nie należy on do najtańszych, a wizja wnoszenia tak ogromnych płyt do mieszkania przeraża, ale wiem jedno – warto! Zachwyca głębią, wzorem, wiarygodnością i mimo tego, że jestem miłośniczką naturalnego kamienia dałabym się skusić właśnie na takie rozwiązanie - przekonuje projektantka, której zadaniem jest m.in. wyszukiwanie asortymentu dedykowanego dla marki Azario.

Produkcją dużych rozmiarów płytek do wnętrz prywatnych i komercyjnych od lat zajmują się marki zagraniczne. Ostatni rok, oraz 2017, są czasem gdy takie produkty do swoich ofert wprowadzają też polskie fabryki. Produkcja będzie dedykowana nie tylko wnętrzom, ale da nowe możliwości np. jeżeli idzie o aranżacje fasad obiektów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY