REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Polscy projektanci dobrze czują "social design"

  • Autor: Forum Dobrego Designu
  • 08 gru 2016 12:50
Polscy projektanci dobrze czują "social design"
Izabela Bołoz, autorka instalacji miejskich, założycielka biura projektowego w Eindhoven w Holandii

Polskie wzornictwo nie jest rozpoznawalne, ale polscy projektanci mają ogromną wiedzę o pracy z potrzebami człowieka - uważa Izabela Bołoz, autorka instalacji miejskich, założycielka biura projektowego w Eindhoven w Holandii.

REKLAMA

Podczas sesji inauguracyjnej Forum Dobrego Designu dyskutowano między innymi o roli designu w dzisiejszym świecie. Uczestnicy  starali się odpowiedzieć na pytanie, czy jest on odzwierciedleniem świata dookoła nas, czy może świat ten kreuje. Duże poruszenie wśród uczestników debaty wywołała tematyka miejsca polskiego designu na rynku światowym. Wszyscy byli zgodni, co do tego, że w Polsce istnieją potrzebne technologie oraz wykwalifikowaniu ludzie, którzy mogą tworzyć produkty na światowym poziomie - problemem jest natomiast brak rozpoznawalnych marek.

Izabela Bołoz, autorka instalacji miejskich, założycielka biura projektowego w Eindhoven w Holandii podkreślała potencjał polskiego wzornictwa, wynikający nie tylko z zaplecza technologicznego, ale również z wiedzy i podejścia polskich designerów.

- Polskie wzornictwo nie jest rozpoznawalne, ale polscy projektanci mają ogromną wiedzę o pracy z potrzebami człowieka. Dużo projektów jest funkcjonalnych i zorientowanych na potrzeby człowieka. Mamy w tej dziedzinie wielką wiedzę, a obecnie wszędzie budzi się trend social design. Wydaje mi się, że tutaj mamy ogromną przewagę i jest to mocna strona polskiego projektowania - uważa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY