REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prezydent Kielc o najważnieszych inwestycjach w mieście

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lip 2014 13:02
Prezydent Kielc o najważnieszych inwestycjach w mieście
Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, fot. UM Kielce

Miasto Kielce w ostatnim roku zrealizowało wiele mniejszych oraz większych przedsięwzięć, jak również podpisało szereg umów inwestycyjnych - mówi w rozmowie z Propertydesign.pl Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

REKLAMA

Prezydent Kielc zwraca uwagę, że jedną z większych inwestycji w mieście, której realizacja została rozpoczęta w 2013 roku jest rozbudowa ul. Ściegiennego w Kielcach w ciągu drogi krajowej nr 73. Wojciech Lubawski zaznacza, że realizacja inwestycji jest współfinansowana środkami pochodzącymi z EFRR.

Jak wskazuje prezydent, kolejną dużą inwestycją jest rozbudowa Kieleckiego Parku Technologicznego. - Na jego terenie  położone jest centrum technologiczne, inkubator technologiczny, świetnie rozwija się tu sektor IT, dzięki staraniom KPT powstało stowarzyszenie FutureHub Klaster ICT stanowiące odpowiedź na potrzeby firm informatycznych - mówi Wojciech Lubawski. Do dyspozycji lokatorów Parku oddano nowoczesne laboratoria, hale produkcyjne oraz przestrzenie biurowe spełniające także różnorodne funkcje socjalne.

Do najważniejszych inwestycji zrealizowanych w mieście Kielce w roku 2013, prezydent Kielc zalicza: budowę węzła drogowego Żelazna, rozbudowę i modernizację Targów Kielce, rozbudowę węzła Kostomłoty w ciągu drogi ekspresowej S7 zapewniającego wygodny dojazd do kieleckich targów, budowę sieci światłowodowych wraz z urządzeniami na terenie Miasta Kielce, budowę bulwaru spacerowego wzdłuż rzeki Silnicy oraz budowa budynków mieszkalnych „Złota Jesień” przy ul. Kazimierza Wielkiego.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY