REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prezydent Kielc o najważnieszych inwestycjach w mieście

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lip 2014 13:02
Prezydent Kielc o najważnieszych inwestycjach w mieście
Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, fot. UM Kielce

Miasto Kielce w ostatnim roku zrealizowało wiele mniejszych oraz większych przedsięwzięć, jak również podpisało szereg umów inwestycyjnych - mówi w rozmowie z Propertydesign.pl Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

REKLAMA

Prezydent Kielc zwraca uwagę, że jedną z większych inwestycji w mieście, której realizacja została rozpoczęta w 2013 roku jest rozbudowa ul. Ściegiennego w Kielcach w ciągu drogi krajowej nr 73. Wojciech Lubawski zaznacza, że realizacja inwestycji jest współfinansowana środkami pochodzącymi z EFRR.

Jak wskazuje prezydent, kolejną dużą inwestycją jest rozbudowa Kieleckiego Parku Technologicznego. - Na jego terenie  położone jest centrum technologiczne, inkubator technologiczny, świetnie rozwija się tu sektor IT, dzięki staraniom KPT powstało stowarzyszenie FutureHub Klaster ICT stanowiące odpowiedź na potrzeby firm informatycznych - mówi Wojciech Lubawski. Do dyspozycji lokatorów Parku oddano nowoczesne laboratoria, hale produkcyjne oraz przestrzenie biurowe spełniające także różnorodne funkcje socjalne.

Do najważniejszych inwestycji zrealizowanych w mieście Kielce w roku 2013, prezydent Kielc zalicza: budowę węzła drogowego Żelazna, rozbudowę i modernizację Targów Kielce, rozbudowę węzła Kostomłoty w ciągu drogi ekspresowej S7 zapewniającego wygodny dojazd do kieleckich targów, budowę sieci światłowodowych wraz z urządzeniami na terenie Miasta Kielce, budowę bulwaru spacerowego wzdłuż rzeki Silnicy oraz budowa budynków mieszkalnych „Złota Jesień” przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY