REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projektowanie z myślą o dzieciach? Temat wdzięczny, choć niełatwy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sty 2016 15:57
Projektowanie z myślą o dzieciach? Temat wdzięczny, choć niełatwy
fot. Grzegorz Woronowicz

Projektowanie przestrzeni dla najmłodszych nie jest tematem dziecinnie łatwym, choć bardzo wdzięcznym - mówi Grzegorz Woronowicz, architekt z Werk.pl

REKLAMA

Jak uważa architekt nie sposób w pełni przewidzieć jak się zachowają  "mali użytkownicy" takich przestrzeni. - Mimo, że zaprojektowaliśmy już w Werk.pl wiele miejsc dla dzieci, jesteśmy ciągle zaskakiwani ich pomysłowością. Podobnie było z „U króla Maciusia w Polin” - twierdzi Grzegorz Woronowicz.

Przeczytaj więcej: Nietuzinkowe miejsce dla najmłodszych w Polin

Jak zauważa architekt, jest dużo standardów bezpieczeństwa, które trzeba spełnić i które wprowadzają pewne ograniczenia w projektowaniu. Dodaje, że często pojawiają się też ramy ekonomiczne. - Cała reszta czyli pomysł na projekt to trudny, ale jednocześnie przynoszący wielką satysfakcję proces porzucania wszelkich przyzwyczajeń w tworzeniu architektury - nadmienia Woronowicz.

Architekt dodaje, że dzieci są specyficznymi krytykami. - Nie zarzucą projektantowi „bezguścia” czy nieprawidłowego doboru kolorów. Dzieci mają otwarte i beztroskie umysły. Ważne jest dla nich, jak w nowej przestrzeni mogą się bawić. Istotne jest też żeby były miejsca, w których się schowają i żeby we wszystko można było bezkarnie uderzać, a najlepiej po tym skakać - zauważa i dodaje, że dzieci i ich potrzeb nie można traktować pobłażliwie.

- Najmłodsi użytkownicy za każdym razem nas uczą w jaki sposób można korzystać z wnętrz, które były projektowane z innym zamiarem. Dzięki temu za każdym razem możemy tworzyć jeszcze fajniejsze rzeczy - konkluduje architekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY