REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przemo Łukasik: To my dostosujemy się do rynku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 mar 2016 12:33
Przemo Łukasik: To my dostosujemy się do rynku
Przemo Łukasik, fot. Bartek Barczyk

Staramy się wybierać projekty, których wcześniej nie robiliśmy. To nie jest łatwe, ale zdobywamy doświadczenie - podkreśla Przemo Łukasik z Medusa Group.

REKLAMA

W Medusa Group pracuje ponad 70 osób, na koncie pracowni coraz więcej projektów, a ich sam zakres jest imponujący - jak to jest tworzyć tak odmienne i często odważne projekty?

- To nasza pracownia dostosowuje się do rynku. Nie decydujemy, kiedy projektujemy biura, mieszkania czy wnętrza. Staramy się wybierać  projekty, których wcześniej nie robiliśmy - to nie jest łatwe, ale zdobywamy doświadczenie. Poza tym nie lubimy się specjalizować w jednej dziedzinie i dzięki temu pokazujemy, że jesteśmy pracownią wszechstronną, nie bojącą się wyzwań. Ostatnio wygraliśmy konkurs na projekt szkoły w Wilanowie, co było naszym marzeniem. Chcielibyśmy też zaprojektować kiedyś szpital, czy filharmonię - mówi Przemo Łukasik.

Architekt podkreśla, że pracownia nie zamyka się tylko na projekty, które przynoszą im pieniądze lub zapewniają pewną pracę na kilka lat.

- Chcemy działać w różnych skalach. Dotykamy przedmiotów, projektowaliśmy nawet budę dla psa, dla naszego przyjaciela. Zajmujemy się też projektami graficznymi. Czasem jest tak, że robimy logotyp dla inwestora nie zajmując się  w ogóle architekturą. Jesteśmy otwarci na projekty społeczne. I to wszystko później chcemy wykorzystać w komercyjnych projektach - podkreśla Łukasik.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY