REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rafał Dutkiewicz o inwestycjach we Wrocławiu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 lis 2015 09:59
Rafał Dutkiewicz o inwestycjach we Wrocławiu
fot. Wrocław

We Wrocławiu w 2014 r. nastąpił ponad 12 procentowy wzrost wydatków inwestycyjnych, które wyniosły ponad 580 mln zł. - To był dobry okres, pełen ważnych wydarzeń w obszarze inwestycji, edukacji i kultury - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

REKLAMA

W 2014 roku nacisk został jednak położony na realizację projektów, które mają poprawić jakość życia wrocławian. - Mowa o budowie placówek przedszkolnych i szkolnych, remontach dróg, rozbudowie sieci dróg rowerowych wraz z wypożyczalnią miejskich rowerów, zakupie nowego taboru czy realizacji niemal 90 projektów pochodzących z niezwykle popularnego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego - wylicza prezydent Dutkiewicz.

Jesienią 2014 roku zakończono rozbudowę ul. M. Skłodowskiej – Curie. To jedna z głównych ulic we Wrocławiu – prowadząca na Wielką Wyspę, na której znajduje się zabytkowa Hala Stulecia z fontanną multimedialną i ogród zoologiczny. W samym ogrodzie roku otwarte zostało Afrykarium-Oceanarium – jeden z najnowocześniejszych obiektów zoologicznych na świecie. Wartość inwestycji to 245 mln zł. Wrocławskie Afrykarium spośród wszystkich polskich biletowanych atrakcji turystycznych, muzeów, centrów poznawczych cieszy się największą popularnością. Od początku 2015 roku roku obiekt odwiedziło już ponad milion gości.

- Przed nami kolejne wyzwania. Miejską tkankę należy uzupełniać m.in. poprzez rozbudowę sieci żłobków, przedszkoli czy szkół. Musimy też myśleć o problemach ludzi starszych, bo Polska starzeje się w szybkim tempie. Miasto żywe to miasto, w którym kultura przeplata się z innowacją. Jeśli zaś chodzi o jakość życia, bardzo ważna jest nie tylko praca i mieszkanie, ale i czas wolny. Trzeba zatem dbać tak o kulturę, jak i tworzyć możliwości różnych form aktywności – w 2016 roku Wrocław będzie pełnił zaszczytną rolę Europejskiej stolicy Kultury, a w tym roku otwieramy niezwykłe Narodowe Forum Muzyki. Co istotne, wszyscy coraz silniej dostrzegamy rolę ciszy i zieleni. Także w miastach. I jeszcze jedna niezwykle istotna sprawa – mobilność, bo mieszkańcy muszą mieć możliwość dobrego przemieszczania się miedzy domem, miejscem pracy, szkołą, teatrem, boiskiem. To wyzwania stojące przed nami w kolejnych latach - podsumowuje prezydent Dutkiewicz .

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY