REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Robert Konieczny: Dobra architektura to sprawa nas wszystkich

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 mar 2016 11:44
Robert Konieczny: Dobra architektura to sprawa nas wszystkich
Robert Konieczny, architekt i właściciel KWK Promes, fot. Fotolia

Nowa siedziba Muzeum Śląskiego czy MCK w Katowicach to spektakularne i wybitne realizacje. Ale o kondycji architektury mówią nie tylko ikony. Jak Robert Konieczny z KWK Promes ocenia poziom zwykłej architektury na Śląsku?

REKLAMA

- Architektura tła ciągle pozostawia wiele do życzenia. Chciałbym, żeby była lepiej zaprojektowana, wykonana i bardziej funkcjonalna. Wiele jeszcze przed nami - uważa Robert Konieczny.

Jak zaznacza Konieczny, na to, jaka jest wpływa wiele czynników, a przede wszystkim... ustawa o zamówieniach publicznych. - Ustawę należy zmienić, to podstawa wszystkiego. Jeśli nadal realizowane są najtańsze projekty wyłonione w przetargach, a nie w konkursach i ciągle brakuje  zrozumienia, że np. warto wykreślić najtańszą i tę najdroższą ofertę – to nie ma szans na powstanie dobrej architektury - twierdzi.

Zdaniem architekta, ważna jest również praca u podstaw. - Trzeba zmienić świadomość ludzi, kształcić i edukować.  Uczyć od małego, że architektura ma znaczenie i wpływa na nasze życie - zaznacza i dodaje, że tu widzi rolę mediów. Jego zdaniem dziennikarze powinny mówić i pisać o ważnej roli architektury w życiu każdego z nas, ponieważ ma to wymierny wpływ na jednostki. - Kiedy prezydent Komorowski rozpoczął urzędowanie, niewiele mówił o przestrzeni publicznej, a prezydenturę zakończył tak ważną ustawą krajobrazową. Dobra architektura to sprawa nas wszystkich, zawalczmy o nią! - apeluje architekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY