REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rynek biurowy stał się rynkiem najemcy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sie 2014 15:13
Rynek biurowy stał się rynkiem najemcy
fot. Stanislav Frnka, Country CEO, HB Reavis

Firmy poszukujące przestrzeni biurowej są bardzo wymagające, a deweloperzy prześcigają się w dostarczaniu coraz bardziej innowacyjnych usług i zaawansowanych technologicznie rozwiązań - uważa Stanislav Frnka, Country CEO, HB Reavis.

REKLAMA

Stanislav Frnka w rozmowie z Propertydesign.pl twierdzi, że na przestrzeni ostatnich lat rynek biurowy stał się rynkiem najemcy. Firmy oczekują oryginalnych biur, innowacyjnych rozwiązań i coraz nowych udogodnień.

- Wysoki standard wykończenia powierzchni wspólnych, uchylne okna, podnoszona podłoga, a nawet centralny system zarządzania BMS i dodatkowa infrastruktura dla rowerzystów, czy stacji ładowana pojazdów elektrycznych, które jeszcze do niedawna uznawane były za specjalne udogodnienia, dzisiaj coraz częściej traktowane są jako standardowe wyposażenie nowoczesnego biurowca - mówi Stanislav Frnka. Coraz popularniejsze stają się szybsze windy z inteligentnym systemem przywoływania, czy zindywidualizowane systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Stanislav Frnka w ostatnim czasie obserwuje również rosnące wymagania najemców w zakresie work-life balance. - Potencjalni klienci coraz częściej oczekują bardziej inspirującego i innowacyjnego środowiska pracy. I nie chodzi tu tylko o elastyczną i wygodną powierzchnię biurową – niebagatelną rolę odgrywa również przestrzeń wokół budynku - zauważa. Zgodnie z najnowszymi trendami, ma to być miejsce przyjazne pracownikom, które z jednej strony zapewni im komfort pracy, a z drugiej pozwoli na chwilę oddechu w przyjemnym otoczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY