REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rynek na nietypowe biura w Polsce jest bardzo niewielki

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 sie 2014 13:20
Rynek na nietypowe biura w Polsce jest bardzo niewielki
Marek Witaszewski, architekt i współwłaściciel pracowni OTOMI, fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

Rzadko zdarza się okazja do nawiązania współpracy z inwestorem, który zleca stworzenie oryginalnej przestrzeni biurowej - twierdzi Marek Witaszewski, architekt i współwłaściciel pracowni OTOMI.

REKLAMA

Kto bowiem potrzebuje takich nietypowych biur? Firmy kreatywne, młode, odważne i o silnym wizerunku, niestety te najczęściej nie dysponują odpowiednimi środkami. - Jeśli popatrzymy na polski rynek w pewnym uogólnieniu, to więcej jest tu oddziałów zagranicznych koncernów, polskich firm z konserwatywnym podejściem albo wręcz bezosobowych centrów usług i zakładów produkcyjnych - zaznacza Marek Witaszewski.

Jak zauważa architekt, mekką dla projektanta nietypowych biur może być Dolina Krzemowa albo Mediolan, ale podobnych firm jest w Polsce jak na lekarstwo. - Na rozwinięcie się tych, które charakteryzują się kreatywnością i świeżym spojrzeniem, należy poczekać jeszcze trochę. Rodzime, odważne firmy albo są jeszcze w garażach albo, przekładając na lokalne realia, w willach na przedmieściach - dodaje.

Architekt jednak zwraca uwagę, że pomimo wielu niedogodności i niewielkiej ilości ciekawych realizacji biurowych, zmiany na polskim rynku zachodzą dość szybko. – Jeszcze dekadę temu próżno było szukać w Polsce biur na miarę Google czy Levi’s, niemniej jednak na doścignięcie światowej czołówki potrzebujemy jeszcze czasu - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY