REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sea City - nowa reprezentacyjna dzielnica Gdyni. Co planuje miasto?

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 lip 2017 10:30
Sea City - nowa reprezentacyjna dzielnica Gdyni. Co planuje miasto?
fot. PTWP

Sródmieście Gdyni ma się powiększyć o tereny zwalniane przez funkcje portowe, m.in. przez stocznię Nauta czy przedsiębiorstwo Dalmor. O tym, co miasto ma do zaoferowania inwestorom mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

REKLAMA

 

 

Śródmieście Gdyni jest najbliżej położone względem morza spośród polskich miast, a zapisy w planach zagospodarowania przestrzennego uwzględniają rozwój na tym terenie różnych funkcji, w tym także sektora nieruchomości komercyjnych. - Przystępujemy do zagospodarowywania w charakterze miejskim terenów zwalnianych przez funkcje portowe, m.in. przez stocznię Nauta czy przedsiębiorstwo Dalmor. Wszędzie tam zaprojektowaliśmy dzielnice wielofunkcyjne, w których znajdzie się miejsce dla handlu, usług, biur i zabudowy mieszkalnej. Każda z tych funkcji skorzysta z tej wyjątkowej atrakcji, jaką jest bezpośrednie sąsiedztwo morza - podkreśla Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

Jak zapewnia, plany, jakie zostały uchwalone na terenie tzw. Sea City dopuszczają inwestycje w handel wielkopowierzchniowy. Choć jak przyznaje, z punktu widzenia miasta, korzystne byłoby ulokowanie przy ulicach handlowych przedstawicieli marek z wyższej półki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY