REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sieger Design: Mamy słabość do projektowania łazienek

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 sie 2017 12:46
Sieger Design: Mamy słabość do projektowania łazienek
Sieger Design z marką Alape współpracuje razem prawie przez 35 lat, fot. mat. prasowe

Sieger Design z marką Alape współpracuje razem od 35 lat. To naprawdę wyjątkowa kooperacja na rynku. Pierwsze lata zostały ukształtowane przez architekta i przedsiębiorcę specjalizującego się w dziedzinie designu Dietera Siegera, którego synowie, ekspert zarządzania Christian Sieger i projektant Michael Sieger, prowadzą działającą strategicznie agencję projektową.

REKLAMA

We wczesnych latach osiemdziesiątych Wasz ojciec Dieter Sieger zaczął projektować pierwsze obiekty sanitarne dla budynków mieszkalnych i jachtów, które później zostały wprowadzone do produkcji seryjnej. Jego działalność rozpoczęła się po nawiązaniu współpracy z marką Alape. Jaki był początkowy impuls?

Michael Sieger: Nasz ojciec zawsze miał słabość do łazienek – nawet jako architekt. W tamtych czasach skupienie się na tym pomieszczeniu było dość niezwykłe. Jego żeglarskie hobby doprowadziło do nawiązania kontaktu ze stoczniami. Wyposażenie wnętrza własnej „Trintelli 42” było początkiem jego kariery jako projektanta wnętrz żaglówek i jachtów.

Christian Sieger: Tuż przed wodowaniem jednej z łodzi zdarzył się niefortunny wypadek z szarą, emaliowaną umywalką. Zadzwonił do Alape i poprosił o szybką wymianę. W zamian został poproszony o wysłanie zdjęcia jachtowej łazienki. Wkrótce potem, były manager firmy, Heinrich Feldhege, zaprosił naszego ojca do dyskusji o łazienkach. Jej efektem była koncepcja pierwszego produktu „LaverSet” i jego trzecia ścieżka kariery jako projektanta łazienek i projektanta przemysłowego.

Ta współpraca trwa od 35 lat. Jak typowe są długotrwałe partnerstwa dla Twojej pracy?

Christian Sieger: Postrzegamy się jako partnerzy. W wielu przypadkach nie skupiamy się tylko na projektowaniu, lecz także na marketingu i innych aspektach. Naszym celem jest nawiązanie długoterminowej współpracy. To podejście oparte na partnerstwie pomaga rozwijać jakość projektowania. Jako zewnętrzni partnerzy możemy zaoferować firmom niezależne spojrzenie, nową perspektywę i progresywne pomysły. W końcu właśnie to sprawia, że nasza współpraca jest tak pomyślna.

Jak Alape rozwinęło się jako marka? Gdzie widzicie je dzisiaj?

Christian Sieger: Architektoniczna czystość tej marki ma kształtujący wpływ. Moim marzeniem jest to, żeby ciepło, które emanuje z łazienki jako archaicznego pomieszczenia, stało się odczuwalne. W ostatnich latach byliśmy w tym dość skuteczni. Pokazujemy środowiska łazienek i wizje, które przekazują jasną wiadomość: jest to miejsce, w którym czuję się komfortowo.

Michael Sieger: Marka skupia się głównie na planistach i architektach. Nieustannie obserwując rynek, zauważyliśmy wyraźny spadek zapotrzebowania na ekskluzywne rozwiązania gotowe do użycia. Producenci komponentów nabierają większego znaczenia. Architekci lub architekci wnętrz tworzą indywidualne wzory dla każdego projektu. Alape jest predestynowanym partnerem dla nich wszystkich.

Czy glazurowana stal wpływa na Twój proces projektowania?

Michael Sieger: Od samego początku byliśmy zafascynowani tym materiałem i nasz entuzjazm nie ustaje. Wynika to z precyzji, z jaką może być przetwarzany. Kilka lat temu opracowaliśmy wraz z Alape nowy sposób jego przetwarzania – mianowicie spawanie umywalek, które otwiera wiele dalszych możliwości twórczych.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY