REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Skąd wiadomo, jak zaprojektować biuro?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 wrz 2015 16:01
Skąd wiadomo, jak zaprojektować biuro?
Rafał Chwast, wiceprezes zarządu Grupy Nowy Styl

Każda firma ma inne potrzeby - również potrzeby związane z przestrzenią biurową. Zanim przystąpimy do projektowania biura, warto pamiętać o przeprowadzeniu szczegółowych analiz. Jakich? Odpowiada Rafał Chwast, wiceprezes zarządu Grupy Nowy Styl.

REKLAMA

Zanim przystąpimy do aranżacji biura we współpracy z architektem, ważne są badania potrzeb pracowników. Co dokładnie powinniśmy zrobić?

- Pierwszym krokiem jest sprawdzenie jak pracują pracownicy, jak komunikują się ze sobą, jaki jest charakter ich pracy - mówi Rafał Chwast, wiceprezes zarządu Grupy Nowy Styl. - Trzeba zrozumieć organizację i interakcje między poszczególnymi działami. To jest punkt wyjścia. Dodatkowo w porozumieniu z menadżerami działów sprawdzamy czy zastana forma komunikacji jest pożądana w firmie. Czasami sytuacja w biurze wynika z ograniczeń, jakie przysparza nam powierzchnia, na której pracujemy - dodaje.

Rafał Chwast podkreśla, że sprawdzenie tych aspektów powinno być podstawą do projektowania koncepcyjnego biura i stwierdzenia jakiego rodzaju przestrzeni potrzebuje dana firma. Dopiero wówczas można dobrać odpowiednie meble i wyposażenie.

Największe realizacje Grupy Nowy Styl w ostatnich miesiącach to dostawy wyposażenia biurowego do biur takich firm jak T-Mobile Polska i HSBC Bank.

Rafał Chwast, zapytany które marki z oferty Grupy Nowy Styl wybierają architekci do projektowanych biur, podkreśla, że popularność zależy od segmentów i regionu:

- W Niemczech popularne są meble Nowy Styl i Rohde & Grahl, w Polsce, podobnie jak w Wielkiej Brytanii powodzeniem cieszą się meble BN Office Sollution. Teraz możemy też już powiedzieć, że Szwajcara to popularność Sitag AG - mówi Rafał Chwast. - Nie pracujemy pod jedna marką, chociaż klienci mają coraz większą świadomość, że są to marki portfelowe, a wszystko należy do Grupy Nowy Styl - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY