REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sonda: Rok 2014 w polskiej architekturze ocenia Jakub Szczęsny

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 mar 2015 15:07
Sonda: Rok 2014 w polskiej architekturze ocenia Jakub Szczęsny
Architekci z Centrala Designers Task Force

Redakcja Propertydesign.pl przeprowadziła sondę wśród architektów podsumowującą rok 2014. Jaki był to czas dla polskiej architektury? Dziś prezentujemy wypowiedź Jakuba Szczęsnego z Centrala Designers Task Force.

REKLAMA

Czy rok 2014 był dobrym czasem dla polskiej architektury?

To był dobry rok. Poziom polskiej architektury wyraźnie się podwyższa, co pokazuje, że nasi architekci są bardziej uniwersalni - mogą działać w różnych warunkach budżetowych i przy silnych polskich ograniczeniach biurokratycznych, w tym płynących ze niespójnych planów miejscowych i wadliwej ustawy o zamówieniach publicznych. To również pokazuje, że możemy działać w coraz bardziej świadomym środowisku odbiorców, od zamawiających zaczynając, na użytkownikach kończąc. Do tego pomaga nam, przynajmniej w kategoriach otwarcia na świat, obecność projektantów z zagranicy, dla przykładu w naszym biurze na 12 osób przypada 4 architektów z zagranicy, w tym jeden jest partnerem.

Jaki projekt z 2014 r. zasługują na miano projektu roku i dlaczego?

Zdecydowanie najbardziej wyróżnia się Filharmonia w Szczecinie, ale duże wrażenie zrobił na mnie również Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Oba budynki, no cóż, jednak nie do końca naszej "rodzimej produkcji"...

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY