REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Stawiamy na najlepszych skandynawskich designerów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 lis 2016 10:30
Stawiamy na najlepszych skandynawskich designerów
Zbigniew Olejkowski fot. materiały prasowe
Stawiamy na najlepszych skandynawskich designerów
Stawiamy na najlepszych skandynawskich designerów

Pod koniec 1940 r. szwedzki inżynier i wizjoner w branży przechowywania Arne Lydmar założył firmę Elfa. Mając prostą wizję zagospodarowania przestrzeni za pomocą indywidualnych i przemyślanych systemów przechowywania, Elfa dążyła do czegoś nowego. Dziś rozmawiamy ze Zbigniewem Olejkowskim, przedstawicielem firmy Elfa w Polsce.

REKLAMA

W jaki sposób Elfa konkuruje ze światowym designem? Czy jest to w ogóle konkurencja, a może symbioza?

Korzystamy ze światowego designu i staramy się czerpać z niego jak najwięcej. Również dla Elfy projektują znani na świecie designerzy. Jesteśmy firmą z siedzibą w Szwecji i często jesteśmy kojarzeni ze skandynawskim wzornictwem, dlatego głównie kooperujemy z najlepszymi skandynawskimi projektantami. Ostatnią osobą, z którą współpracowaliśmy jest Hanna Werning – szwedzka designerka, która dla Elfy stworzyła mnóstwo rozwiązań związanych z drzwiami. Są one piękne, bardzo funkcjonalne i nowoczesne, zaprojektowane specjalnie na potrzeby naszej firmy. Dążymy do tego, abyśmy byli rozpoznawalni również w świecie designu.

Jak często Elfa wprowadza na rynek nowości?

Dzieje się to regularnie, mniej więcej co pół roku. Ostatnio premierowo prezentowaliśmy system Sparring+, będący naszą odpowiedzią na zapotrzebowanie dotyczące przestrzeni biurowej i związanej z miejscem pracy.

Czym teraz Elfa chce się pochwalić?

Chcemy się pochwalić nowymi drzwiami przesuwnymi zaprojektowanymi właśnie przez Hannę Werning, które wchodzą do naszej oferty. Są one nowością zarówno designerską, jak i technologiczną. Jest to rozwiązanie dające wiele możliwości dobrej i nowoczesnej aranżacji wnętrz.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY