REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Technologia LED - oświetleniowa rewolucja, dająca wolność kreacji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 sie 2014 09:00
Technologia LED - oświetleniowa rewolucja, dająca wolność kreacji
Agnieszka Operhalska, Sales Manager Real Estate Segment w firmie Philips

Amerykańska piosenkarka Fergie z zespołu Black Eyed Peas podczas koncertu w Paryżu wystąpiła w sukience z OLED natomiast Brytyjska architekt Amanda Levete zaprojektowała elegancką lampę - Edge. – Technologia LED szybko się rozwija i z pewnością jest przyszłością na nadchodzące lata – mówi w rozmowie z Propertydesign.pl Agnieszka Operhalska z firmy Philips.

REKLAMA

Technologia LED, daje całkowicie nowe możliwości pełnej kontroli intensywności światła, jego dystrybucji, barwy lub odcienia bieli, ale także współpracy źródeł światła i opraw oświetleniowych LED z różnymi czujnikami, urządzeniami, układami i instalacjami technicznymi.

- Diody świecące LED są prawdziwą oświetleniową rewolucją, dającą wolność kreacji. W przeszłości projektanci  tworzyli oprawę wokół źródła, aktualnie rozwój technologii jest tak zaawansowany, że to źródło LED dopasowuje się do wymyślonej przez projektantów formy. To tworzy całkiem nowe możliwości i pozwala spojrzeć w nowatorski sposób na rolę światła i oświetlenia w naszym życiu - mówi Agnieszka Operhalska, Sales Manager Real Estate Segment w firmie Philips.

Kolejna odsłona rewolucji LED, która już się rozpoczęła, ma postać organicznych diod świecących OLED. Philips stworzył najjaśniejsze z dostępnych na rynku paneli w tej technologii. Panele OLED mogą służyć do budowy indywidualnych opraw oświetleniowych, ale także można z nich tworzyć całe sufity , ściany świetlne, ale nie tylko. Amerykańska piosenkarka Fergie z zespołu Black Eyed Peas podczas koncertu w Paryżu wystąpiła w sukience z OLED natomiast Brytyjska architekt Amanda Levete zaprojektowała elegancką lampę – Edge. Ta technologia szybko się rozwija i z pewnością jest przyszłością na nadchodzące lata.

- Rozwiązania  Philips  zmieniają podejście rynku do spraw oświetleniowych, to my edukujemy rynek, rozpowszechniamy tę technologię wśród konsumentów, inwestorów. Zwracamy uwagę na normy i korzyści  jakie oświetlenie powinno spełniać - mówi Agnieszka Operhalska.

Technologia LED pozwala na wytwarzanie światła o bardzo wysokiej jakości przy wyjątkowo niskim zużyciu energii elektrycznej, a więc bardzo niskich kosztach.

Przez połączenie urządzeń oświetleniowych LED z czujnikami, elektronicznymi  systemami  kontroli i sterowania, systemami informatycznymi budynków lub siecią internetową i odpowiednimi aplikacjami, użytkownicy uzyskują niewiarygodne możliwości dostosowania oświetlenia do swoich potrzeb, a zarządcy osiągają równocześnie korzyści biznesowe polegające m.in. na oszczędnościach energii elektrycznej i jej kosztów w wysokości do 80 proc. w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia.

- Wartość obiektów wyposażonych w takie instalacje jest naturalnie wyższa niż obiektów tradycyjnych - podsumowuje Operhalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY