REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Technologie smart w obiektach będą coraz powszechniejsze

  • Autor: HouseMarket.pl
  • 11 maj 2017 09:30
Technologie smart w obiektach będą coraz powszechniejsze
Marcin Bańka, analityk rynku Skanska Residential Development Poland

Rok 2017 ma być rokiem smart home. Rozwiązania tego typu wprowadza się w Polsce i na świecie już od dawna, ale nasza wiedza na ich temat jest jeszcze mocno ograniczona. Wraz ze wzrostem popularności rozwiązań automatyki w obiektach, wzrasta również świadomość konsumentów oraz możliwości i umiejętności edukacyjne producentów.

REKLAMA

Dzięki systemom smart możemy wielotorowo wpłynąć na obniżenie rachunków, m.in. poprzez kontrolowanie i zmniejszanie zużycia energii elektrycznej w obiekcie lub oszczędne gospodarowanie wodą. Wśród najpopularniejszych rozwiązań na światowych rynkach na szczycie listy stale pojawia się właśnie automatyzacja urządzeń domowych, a także rozwiązania związane z poprawą ochrony i bezpieczeństwa.

– Wiemy już, że smart home to nie tylko wydatek, ale także większy komfort życia, a w dalszej perspektywie oszczędności – mówi Marcin Bańka, analityk rynku Skanska Residential Development Poland. – Badania wskazują, że wydatki na technologię smart najszybciej będą wzrastać właśnie w obszarze szeroko pojętej mieszkaniówki. Na naszych osiedlach już teraz wprowadzamy inteligentne rozwiązania w standardzie, pracując przy tym z firmą Fibaro. Mamy szczęście, że nasz partner to lider produkcji systemów domów inteligentnych, dzięki temu wiele się uczymy i wiemy, jakie pakiety będą dla naszych przyszłych mieszkańców najkorzystniejsze – dodaje.

Czy nowoczesny budynek może wszystko? Dowiedz się tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY