REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To zabija polski design

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 mar 2015 10:30
To zabija polski design
fot. Katarzyna Kuźma, właścicielka Le Pukka Concept Store

Jak się ma polski design? Czy projekty wykonane przez polskich designerów mogą konkurować z tymi światowymi? Rozmawiamy z Katarzyną Kuźmą, właścicielką Le Pukka Concept Store.

REKLAMA

Czy polskie wzornictwo wyróżnia się na tle Europy? - Mamy zdolnych designerów, którzy mają „głowy pełne pomysłów” i kreatywne podejście do tematu - twierdzi Katarzyna Kuźma.

Właścicielka Le Pukka Concept Store podkreśla, że zgłaszają się do niej młodzi i utalentowani rzemieślnicy z ciekawymi prototypami. Jednak głównym problem jest brak funduszy na rozwój.

- W Polsce brakuje inwestorów, którzy wyłożą fundusze na prototyp, a później na stałą produkcję. To zabija polski design i stanowi naprawdę olbrzymi problem - podkreśla.

Kuźma zauważa jednak, że jest sporo polskich designerów, którzy się rozwinęli i odnieśli sukces. - Dobrym przykładem jest projektant Oskar Zięta, którzy produkuje meble na masową skalę, a zaczynał przecież od prototypów pokazywanych na polskich targach. Polscy designerzy mają potencjał, ale problem stanowi realizacja - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY