REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tomasz Bradecki: Doceńmy projekty o mniejszej skali

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 gru 2016 17:03
Tomasz Bradecki: Doceńmy projekty o mniejszej skali
Tomasz Bradecki, fot. materiały autora

Należy doceniać projekty i realizacje o nieco mniejszej skali i rozmachu niż te największe, najbardziej spektakularne - uważa Tomasz Bradecki ze Studia BB Architekci.

REKLAMA

Jaki zatem polski projekt zasługuje na miano "projekt roku 2016"? - Wskazałbym na przedszkole Żółty Słonik w Ostrowi Mazowieckiej projektu XYStudio za prostą, lecz wyrafinowaną formę. Metamorfoza willi Neumanna projektu Zalewski Architecture Group w Gliwicach to ciekawy przykład, że "przebudowa" niekoniecznie oznacza proste działania budowlane. Mogą to być działania inspirujące użytkowników i zwracające uwagę mieszkańców "ten stary-nowy budynek przeszedł zmianę" - twierdzi Bradecki.

Godne uwagi jest również Centrum Administracyjne w Szycach projektu OVO Grąbczewscy Architekci. - To dobry przykład architektury dostosowanej do miejsca, wyważonej w skali i przede wszystkim ponadczasowej - podkreśla.

Zdaniem architekta, ważnym sygnałem są możliwe zmiany w miastach. - Dowodzi tego projekt projekt nowej zieleni na ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie projektu RS Architekci Krajobrazu. Myślę, że to zapowiedź możliwości szeroko rozumianych zmian wszędzie: ograniczenia komunikacji na rzecz pieszych i zieleni. Mimo, że nie są to zapierające dech w piersiach budynki - należy docenić, jak trudne są to projekty i realizacje, które w pierwszej kolejności adresowane sa dla wszystkich użytkowników przestrzeni - nadmienia architekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY