REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tremend: Najważniejsza jest elastyczność i umiejętność szybkiego reagowania

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 mar 2018 12:30
Tremend: Najważniejsza jest elastyczność i umiejętność szybkiego reagowania
fot. mat. prasowe

Najtrudniejsze i najważniejsze jest zrozumienie oczekiwań klienta. Gdy to nastąpi, to jesteśmy w stanie spełnić jego potrzeby, a to jest kluczowe. Najtrudniejsze jest zrealizowanie celu w sposób zrównoważony, tak aby znaleźć się w końcowym budżecie, realizując obiekt z założeniami klienta - mówi Jarosław Gwóźdź, wiceprezes firmy Tremend. Pracownia na koncie ma inwestycje dla Immochan, Decathlon, Auchan, Carrefour, Accor, AmRest, Menard Doswell, Panattoni, Hampton by Hilton, Echo Investment.

REKLAMA

Jakie były Pana początki w firmie Tremend?

Pamiętam, że nasza współpraca rozpoczęła się na przełomie 2009 i 2010 roku, kiedy Magda (Magdalena Fedorowicz-Boule) zaproponowała mi stanowisko członka zarządu w spółce Tremend. Zacząłem wtedy tworzyć i rozwijać dział budów. Robiłem to z dobrym skutkiem, zarówno w liczbie zlecanych zadań, jak i finansów. Po pewnym czasie dostałem propozycję stanowiska wiceprezesa zarządu i wspólnika. Z Magdą, która założyła Tremend, współpracowaliśmy wcześniej w jednej z korporacji, w której się poznaliśmy. Prowadziłem wtedy dużą inwestycję w Gliwicach, a potem przyjąłem propozycję Magdy. I tak to się zaczęło. Teraz zajmuję się zarówno budowami, zarządzaniem firmą, jak i projektami, czyli bardzo dużym obszarem działań prowadzonym przez Grupę Tremend.

Tremend słynie z ciekawych projektów hotelowych, ale zakres jest o wiele szerszy…

Zakres prac jest bardzo różnorodny. Jedną z prężnie rozwiniętych gałęzi jest projektowanie. Mamy dział projektów wielobranżowych, budowanych, przetargowych, wykonawczych, audytów, certyfikacji BREEAM i oprócz tego zajmujemy się przygotowaniem oraz realizacją inwestycji. Nasze działania zależą od zapotrzebowania naszych klientów. Inwestor zleca nam misję związaną z zarządzaniem inwestycją na podstawie gotowych projektów wykonanych przez niego lub przez nas. Jeśli to jest nasz autorski projekt, działania polegają także na przygotowaniu przedmiarów, kosztorysów, sprawdzeniu dokumentacji oraz przeprowadzeniu w imieniu inwestora, jako inwestor zastępczy, przetargów w celu wyłonienia wykonawców lub generalnego wykonawcy i wybranie ich do realizacji prac budowlanych. Następnie zajmujemy się całym procesem realizacji inwestycji. Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu budowy. Posiadamy odpowiednio przeszkolony personel w zakresie project managementu i kontroli kosztów.

Czy duże jest zapotrzebowanie na usługi związane z realizacją inwestycji, które świadczy Tremend?

Tak, jest duże. Zarówno z zakresu projektowania, jak i z zarządzania inwestycją oraz doradztwa. Sporo takich inwestycji wykonujemy. Tu mógłbym wymieniać dużo, takich jak rozbudowa centrum handlowego na Targówku, przebudowa hotelu na Tamce, gdzie zajmujemy się nadzorem inwestorskim, przebudowa sklepów Carrefour w Białymstoku czy choćby Akademia Piłkarska dla klubu z ekstraklasy.

Co jest najtrudniejsze w tego typu działalności?

Najtrudniejsze i najważniejsze jest zrozumienie oczekiwań klienta. Gdy to nastąpi, to jesteśmy w stanie spełnić jego potrzeby, a to jest kluczowe. Najtrudniejsze jest zrealizowanie celu w sposób zrównoważony, tak aby znaleźć się w końcowym budżecie, realizując obiekt z założeniami klienta. Jesteśmy odpowiedzialni za realizację inwestycji zgodnie z zatwierdzonymi projektami i za to, aby było jak najmniej usterek. To naprawdę duża odpowiedzialność i wymaga szybkiego reagowania i elastyczności.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY