Tryzybowicz: Jestem dumny, że polscy architekci osiągają sukcesyPropertydesign.pl - 27-01-2016 15:06


Jestem dumny, że mam wśród architektów kolegów i koleżanki, którzy osiągają duże sukcesy - mówi Marek Tryzybowicz, założyciel biura Bose International Planning & Architecture.

- Rok 2015 był bardzo ciekawy, szereg interesujących projektów zostało zrealizowanych. Między innymi Filharmonia w Szczecinie, MCK w Katowicach, trudno wyliczyć wszystkie, które na to zasługują, bo jest wiele bardzo dobrych realizacji - mówi architekt Marek Tryzybowicz.

Architekt uchylił rąbka tajemnicy o planach, jakie ma pracownia Bose International Planning & Architecture na 2016 r.

- Miniony rok w BOSE był również interesujący; projektowaliśmy w Polsce, w Indiach, Chinach. W dalszym ciągu planujemy współpracować na tych, znanych nam już rynkach. Planujemy wzmocnić działalność w Indiach, mam nadzieję, że sytuacja społeczno-polityczna na Bliskim Wschodzie będzie na tyle korzystna, że pozwoli nam na szersze działania - powiedział Marek Tryzybowicz. 

- Oczywiście pracujemy nieprzerwanie w Polsce, i przewiduję, że ten rok będzie porównywalny - jak nie lepszy - zaznacza architekt - niż 2015. - Cenię projekty związane z rewitalizacją obiektów komercyjnych szczególnie tych z lat 90, które dziś wymagają dostosowania do potrzeb współczesnych i być może zajmiemy się jeszcze tego typu projektami - dodał architekt.