REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Vito Milani: Polskie centra handlowe są na wysokim poziomie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 cze 2015 13:01
Vito Milani: Polskie centra handlowe są na wysokim poziomie
Vito Milani, doradca zarządu ARS Retail+Shopfitting

- Rynek retail w Polsce przez ostatnie 10 lat niesamowicie się rozwinął, przeszedł gigantyczne zmiany. Na początku mojego pobytu w Polsce rozwijała się dopiero Galeria Mokotów. Dziś jest to już nowoczesny rynek - mówi Vito Milani, doradca zarządu ARS Retail + Shopfitting.

REKLAMA

- Nowoczesne technologie i wszystko co wiąże się z lepszym wizerunkiem sklepów w galeriach handlowych jest niezwykle ważne. W Polsce rzeczywiście widać ten rozwój. W porównaniu do Włoch – w Polsce są centra handlowe na bardzo wysokim poziomie - mówi Vito Milani, doradca zarządu ARS Retail+Shopfitting.

 

Vito Milani podkreśla, że w polskich galeriach handlowych nawet parkingi mają nowoczesną technologię. - Często w takich kilkuletnich centrach jak np. Blue City, nie wspominając nawet o Arkadii czy Złotych Tarasach. Takich systemów we Włoszech nie ma - mówi. Vito Milani wskazuje nowoczesne technologie jako przyszłość centrów handlowych. Wi-fi stało się standardem. Każda galeria oferuje też oprócz zakupów - rozrywkę, strefy restauracyjne, strefy zabaw dla dzieci, a więc udogodnienia personalizowane pod różnych klientów.

Porównując rynki włoski i polski, we Włoszech praktycznie nie ma galerii handlowych, są za to ulice handlowe. W galerie wcale się nie inwestuje, co związane jest z tym, że Włosi mają inne poczucie stylu - mówi Milani. Dużą rolę odgrywa w tym przypadku również pogoda.

Jednak nie wolno zapominać, że ważnym elementem, zarówno w przypadku ulic handlowych, jak i centrów handlowych, jest architektura.

Jeśli chodzi o aranżacje i upodobania marek, które wchodzą do Polskich centrów handlowych – kiedyś stawiano na neonowe barwy, intensywne kolory, czerń i biel, kontrasty. Dziś widać, że od tych trendów się odchodzi. - Coraz popularniejsze są naturalne barwy, stonowane, nawiązujące do natury, kolorystyki ziemi. Pojawia się dużo drewna i materiałów naturalnych - mówi Vito Milani.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY