REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W meblach najważniejszy jest dobry pomysł na bryłę

  • Autor: PropertyDesign.pl / Biznesmeblowy.pl
  • 19 sty 2017 12:29
W meblach najważniejszy jest dobry pomysł na bryłę
Grzegorz Wit, projektant firmy Paged

Obecnie stosowane materiały drzewne, technologie, systemy połączeń meblowych, okucia pozwalają realizować mniej lub bardziej odważne wizje projektanta - uważa Grzegorz Wit, projektant firmy Paged.

REKLAMA

- Projektowanie mebli skrzyniowych to nie jest to łatwa i prosta sztuka. Wie o tym każdy projektant, którego dzieło gościło w salonach meblowych krócej niż kwartał czy dwa... Osobiście jednak nie dostrzegam jakichś większych ograniczeń w tworzeniu prostych, ciekawych wzorniczo mebli skrzyniowych - przyznaje Grzegorz Wit, projektant firmy Paged.

W rozmowie z magazynem MeblePlus opowiada o tajnikach pracy nad projektami mebli.

- W geometrycznych bryłach stosujemy optyczną symetrię lub asymetrię. Zabieg ten dotyczy zarówno części frontowej bryły, jak i obrysu korpusu. Ważnym elementem jest odpowiedni dobór koloru, rodzaju forniru czy dekoru melaminy. Ciekawe rozwiązania to łączenie różnych barw i materiałów w ramach jednej bryły. Piękno naturalnego drewna, ukazującego surowe, sęczne, lite powierzchnie, połączone ze szkłem, metalem lub emalią powoduje, że bryła nabiera prestiżowego charakteru. Właściwy dobór i rozmieszczenie oświetlenia w meblu również sprawia, że jest on odbierany jako wyjątkowy i zwraca na siebie uwagę - opowiada.

Dynamiczny rozwój branży stał się motorem napędowym dla producentów komponentów meblowych oraz podwykonawców. Obecnie stosowane materiały drzewne, technologie, systemy połączeń meblowych, okucia pozwalają realizować mniej lub bardziej odważne wizje projektanta.

- Uważam, że najważniejszy jest dobry pomysł na bryłę. Zacytuję tutaj kolegę, że mebel powinien posiadać tzw. faktor „X” i to on bardzo często decyduje o tym, czy dana kolekcja jest „trafiona w punkt”, czy nie. Oczywiście, prosto i łatwo się o tym mówi, gorzej znaleźć ten „X”  - podkreśla projektant.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY