REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Szczecinie na inwestycjach zyskują wszyscy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 lip 2014 14:57
W Szczecinie na inwestycjach zyskują wszyscy
fot. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina

Inwestycje prowadzone w Szczecinie będą miały bezpośredni wpływ na wzrost atrakcyjności, w tym także gospodarczej oraz poprawę jakości życia w mieście – przekonuje Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

REKLAMA

Prezydent Szczecina zaznacza, że miasto w strategii inwestycyjnej koncentruje się na branży morskiej, logistycznej oraz BPO, w skład którego wchodzą IT, F&A, HR.

Jak mówi Piotr Krzystek, od kilku lat można zaobserwować dynamiczny przyrost nowoczesnej powierzchni biurowej w Szczecinie. Według najnowszego raportu firmy CBRE aktualny zasób nieruchomości biurowych w Szczecinie wynosi ok. 145 tys m m kw. i wzrośnie w najbliższym czasie o kolejne 65 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. – To dowód atrakcyjności inwestycyjnej Szczecina i szansa na dynamiczny rozwój usług w naszym mieście – przekonuje.

Piotr Krzystek zwraca uwagę, że miasto realizuje inwestycje oddziaływujące na jakość życia pod każdym względem. – Koncentrujemy się na tym, aby proces ten był odpowiedzią zarówno na potrzeby mieszkańców, jak i inwestorów  – dodaje.

Jak przykład podaje m.in. gruntowną przebudowę najważniejszej arterii drogowej miasta, ul. Struga, której celem było także poprawienie dostępu drogowego do portu w Szczecinie, przebudowy i remonty strategicznych dróg i węzłów drogowych w ramach odpowiedniego skomunikowania, uzupełnionego niezbędną infrastrukturą techniczną do stref inwestycyjnych oraz blisko 130 ha stref ekonomicznych w Szczecinie. – Na inwestycjach tego typu zyskują wszyscy – podkreśla Piotr Krzystek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY