REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Waldemar Bojarun: Ludzie są spragnieni przyjaznych przestrzeni publicznych

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 lut 2018 09:01
Waldemar Bojarun: Ludzie są spragnieni przyjaznych przestrzeni publicznych
Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, fot. PTWP

Miasta prześcigają się ze sobą w zdobywaniu uznania mieszkańców. Obserwujemy nie tylko wzrost inwestycji, ale również zwiększającą się liczbę konsultacji społecznych i wielu innych inicjatyw, mających na celu włączenie lokalnej ludności w proces kreowania miasta. O to, co dla mieszkańców miast jest najważniejsze zapytaliśmy wiceprezydenta Katowic, Waldemara Bojaruna.

REKLAMA

- Mieszkańcy oczekują od władz miasta przyjaznych przestrzeni publicznych. I takie działania prowadzone są przez miasto Katowice. Najlepszym przykładem naszych działań jest Strefa Kultury czy też zrewitalizowany teren po kopalni "Katowice", który dziś stanowi piękną przestrzeń publiczną, która zbiera wszelkie uznane nagrody. Dla nas największą radością jest to, że mieszkańcy chcą tam przychodzić. Przestrzenią publiczną, która również odzyskała swój blask jest katowicki rynek. Przez dziesięciolecia znajdowało się tam głównie skrzyżowanie tramwajowe, jednak dzięki inwestycjom miasta Katowice udało się tam wykreować przestrzeń, która jest przyjazna, żyje własnym życiem i do której chcą przychodzić mieszkańcy - mówił wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun.

Blisko 9 tysięcy gości biznesowych, ponad 300 wystawców, 12 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej - tak wyglądało 4 Design Days w 2018 roku. Od 15 do 18 lutego br. w przestrzeniach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach światowej sławy architekci, designerzy oraz inwestorzy, deweloperzy, producenci i samorządowcy dyskutowali o wyzwaniach, trendach i kierunkach rozwoju współczesnej architektury i projektowania. Debatom i targom towarzyszyły wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami oraz gale finałowe konkursów: Property Design Awards 2018, Housemarket Silesia Awards 2018 i Meble Plus – Produkt 2018.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY