REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa okiem architekta: Wola nie stanie się drugim Służewcem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 wrz 2014 11:12
Warszawa okiem architekta: Wola nie stanie się drugim Służewcem
Andrzej Chołdzyński, architekt, AMC Chołdzyński

- Od tego żeby Wola nie stała się drugim Służewcem są plany miejscowe, które powstają i wypełniają przestrzeń publiczną - mówi architekt Andrzej Chołdzyński.

REKLAMA

Na warszawskiej Woli powstaje coraz więcej projektów biurowych, ale według architektów i deweloperów nie ma zagrożenia, że dzielnica stanie się kolejnym zagłębiem typowo biurowym. 

Czytaj: 7 nowych biurowców na warszawskiej Woli

Zdaniem Andrzeja Chołdzyńskiego to bardzo dobrze, że deweloperzy włączają się w tworzenie przestrzeni publicznych i ich urządzanie. - To ma cechy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, które jest właściwe i dobrze ukierunkowane - mówi architekt.

Czytaj: Plac Europejski przed Warsaw Spire na miarę paryskich deptaków

- Od tego żeby Wola nie stała się drugim Służewcem są plany miejscowe, które powstają i wypełniają przestrzeń publiczną. Wydaje mi się, że te plany na Służewcu przyszły już po realizacjach biurowych, w związku z tym są teraz plany miejscowe, które są wielofunkcyjne i próbują przywrócić różnorodność funkcjonalną w tym miejscu - dodaje Andrzej Chołdzyński.

Architekt podkreśla, że na warszawskiej Woli są przygotowane plany miejscowe. - Mam nadzieję, że nie stanie się monokultura biurową. Z tego co wiem przygotowane są też projekty mieszkalne. Jest przecież 19 Dzielnica, już zbudowana, mimo że schowana w cieniu ulicy Towarowej i Prostej dosyć dobrze się sprzedaje i funkcjonuje jako miejsce żywe i mieszkalne - mówi Chołdzyński i dodaje:

- Nie sądzę, że istnieje niebezpieczeństwo totalnej monokultury biurowej na Woli, a plany miejscowe które się pojawiają, przewidują tę różnorodność funkcjonalną. Pozwalają one na zrównoważenie miejsc pracy z miejscami mieszkalnymi - ocenia architekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY