REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wielka fala modernizacji centrów handlowych

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 kwi 2017 14:03
Wielka fala modernizacji centrów handlowych
Agata Czarnecka, zastępca dyrektora w Dziale Doradztwa i Badań Rynku w CBRE, fot. PTWP

Polskie centra handlowe robią się coraz starsze. Jak tłumaczy Agata Czarnecka, zastępca dyrektora w Dziale Doradztwa i Badań Rynku w CBRE, wywołuje to efekt wielkiej fali modernizacji. Stworzenie idealnego centrum staje się jednak wyzwaniem.

REKLAMA

 

- Polski rynek nieruchomości jest już dojrzały. Ponad połowa obiektów na rynku ma już ponad 10 lat, co wywołuje potrzebę renowacji i modernizacji. To pozwala zróżnicować obiekt od konkurencji - tłumaczy Agata Czarnecka.

Właściciele centrów handlowych muszą również mierzyć się z nowymi trendami na polskim rynku. -Rosnące oczekiwania najemców, wzrost wymagań klientów, zachodzące zmiany prawne, fuzje i przejęcia na rynku najemców, wzrostu znaczenia handlu internetowego, a także pojawianie się nowinek technologicznych, wywołuje poważne zmiany w centrach handlowych - komentuje ekspert CBRE.

Jak dodaje, ważnym wyznacznikiem dla konsumentów staje się możliwość zrobienia w centrum nie tylko zakupów. - Istotne stają się m.in. restauracje serwujące wyższej jakości jedzenie - dodaje Agata Czarnecka. - Pojawiają się również aplikacje czy spersonalizowane oferty promocyjne. To znacząco zmienia ten rynek - zaznacza.

Wyzwaniem dla właścicieli centrów stają się również zmiany wśród samych najemców. - Najemcy także ewoluują i zmieniają swoje oferty - komentuje. Dlatego w galeriach pojawiają się m.in. pop-up story, a także powstają nowe strefy w centrach handlowych, jak miejsca do pracy co-workingowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY