REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiesław Likus: rewitalizacja wymaga kompromisu

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 gru 2015 09:44
Wiesław Likus: rewitalizacja wymaga kompromisu
fot. Wiesław Likus

Rewitalizacje zabytkowych nieruchomości wymagają ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków, który dba o to, by miasto pozostało takim, jakim było przez ostatnie 500 lat - twierdzi Wiesław Likus, Holding Liwa.

REKLAMA

Centrum Krakowa jest układem zamkniętym. - Nie mamy wolnych przestrzeni, które można zabudować – możemy tylko rewitalizować istniejącą tkankę miejską, co znacznie podnosi koszty inwestycji - mówi Likus i dodaje, że choćby z tego powodu Kraków może być trudnym rynkiem dla inwestorów. Choć ja takich doświadczeń nie mam - podkreśla Wiesław Likus.

- Rewitalizacje zabytkowych nieruchomości wymagają ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków, który dba o to, by miasto pozostało takim, jakim było przez ostatnie 500 lat. Rozwój cywilizacyjny wymaga jednak pewnych ingerencji w starą substancję, np. w każdym pokoju powstającego hotelu musi być łazienka. Wypracowanie kompromisu między wymogami konserwatora i obowiązującymi standardami rynkowymi nie jest sprawą łatwą, ale możliwą - uważa Likus.

Jako słaby punkt Krakowa wymienia wciąż niedostatecznie rozwiniętą infrastrukturę. - Krakowskie lotnisko jest w rozbudowie, brakuje obwodnicy miasta, autostrada biegnie na zachód i wschód, ale ciągle mamy problem z dojazdem na północ. Z kolei inwestor chce być zawsze najbliżej rynku, bo logistyka i dystrybucja zawsze generuje dodatkowe koszty - zauważa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY