REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wnętrza klubów fitness. Tam design wpisuje się w ogólne trendy

  • Autor: PropertyDesign.pl / Archiconnect.pl
  • 29 wrz 2016 11:30
Wnętrza klubów fitness. Tam design wpisuje się w ogólne trendy

Wystrój siłowni ma znaczenie i wpływa na komfort i zachowanie klientów. O tym, co zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat i jak powinien wyglądać nowoczesny klub fitness opowiadają Monika i Adam Bronikowscy z Hola Design.

REKLAMA

W rozmowie z portalem Archiconnect.pl Monika i Adam Bronikowscy z Hola Design dzielą się swoimi doświadczeniami z projektowania wnętrz dla siłowni i klubów fitness.

- Zmieniła się sama branża fitness w Polsce. Kiedy 10 lat temu projektowaliśmy pierwszy klub fitness ta branża wchodziła w okres szybkiego wzrostu. Inne były oczekiwania klientów, ich świadomość. Inna była oferta kierowana do nieco innych odbiorców. Ostatnie 10 lat wiele zmieniło. Pojawiły się nowe formy grupowych zajęć fitness, które wpłynęły też na sposób aranżowania przestrzeni. Wzrosła średnia powierzchnia otwieranych nowych klubów, co pozwala na wygospodarowanie dodatkowych funkcjonalności związanych ze sfera wellness czy konsumpcją - opowiadają projektanci.

Jak zaznaczają Bronikowscy, rynek oczywiście nie jest jednorodny i poszczególne podmioty są ukierunkowane na różne grupy konsumenckie, co znajduje wyraźne odbicie zarówno w funkcjonalności jak i estetyce stosowanych rozwiązań.

- Klienci oczekują coraz wyższego standardu i za tym podążają tez wnętrza oraz ich wystrój w tym jakość stosowanych materiałów. Generalnie jeśli chodzi o estetykę to trend jest spójny z tym co obserwujemy w całej branży wnętrzarskiej. Wybierając hotel, restaurację czy klub fitness chcemy aby jego wystrój był nam bliski - podkreślają.

Przestrzenie zmieniają w zależności do tego, co się podoba klientom - wystrój wnętrz musi więc ewoluować.

- Obecnie mamy modę na dość jasną kolorystykę oscylująca wokół odcieni szarości i barw ziemi, naturalne materiały, trend eco wymieszany ze skandynawską prostotą i okiełznaną surowością postindustrialnych przestrzeni zmiękczonych kolażem elementów wyposażenia nowoczesnego i retro. W rożnym stopniu znajduje to odbicie również w realizacjach branży fitness - wyjaśniają twórcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY