REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wrocław dba o inwestorów, ma też nowe projekty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 lip 2014 16:48
Wrocław dba o inwestorów, ma też nowe projekty
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia podkreśla, że miasto stara się na bieżąco dostosować do potrzeb inwestorów. Wrocław posiada gamę instrumentów, np. zwolnienia z podatku od nieruchomości. Rok 2013 zakończył się dobrze dla Wrocławia zarówno pod znakiem reinwestycji, jak i nowych projektów.

REKLAMA

Firmy obecne już na wrocławskim rynku, obsługujące zaawansowane procesy finansowe, księgowe czy informatyczne tak bardzo zadowolone są z osiąganych tutaj wyników, że zdecydowały znacznie rozszerzyć swoją działalność - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

We Wrocławiu pojawiło się kilka nowych, znaczących inwestycji.

- Amerykańska firma Amazon zdecydowała się na budowę dwóch ogromnych centrów logistycznych przeznaczonych początkowo do obsługi rynku niemieckiego, a z czasem również całej Unii Europejskiej. Szwajcarska firma Nestle Purina podjęła decyzję o budowie fabryki i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt. Pojawia się również coraz więcej mniejszych, ale bardzo ważnych dla miasta inwestorów z branży IT, którzy otwierają centra badawczo-rozwojowe, co idealnie wpisuje się w plany rozwojowe miasta - opowiada prezydent Wrocławia.

Jednak znacznie ważniejsza dla inwestorów jest działalność i usługi świadczone przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). - Zajmuje się ona kompleksową obsługą inwestorską i wsparciem zarówno podczas procesu inwestycyjnego, jak również tzw. opieką poinwestycyjną. ARAW nie odcina się od inwestora, który zdecydował się otworzyć swoją działalność, ale cały czas jest z nim w kontakcie i na bieżąco reaguje na ewentualne wyzwania, a także realizuje wspólne inicjatywy - mówi Rafał Dutkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY