REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Współpraca między producentami, a architektami jest potrzebna

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 sie 2014 15:56
Współpraca między producentami, a architektami jest potrzebna
fot. Jacek Szeląg, General Manager, Hunter Douglas Polska

Dostrzegam, że inwestorzy coraz częściej doceniają produkty, które wpływają na poziom komfortu użytkowników budynków: akustycznego, termicznego i wizualnego - twierdzi Jacek Szeląg, General Manager, Hunter Douglas Polska.

REKLAMA

Jacek Szeląg podkreśla, że o wyborze odpowiednich produktów warto pomyśleć już na etapie projektowania budynku. - Mowa tu nie tylko o zwiększeniu poziomu jego efektywności, ale również o przekładanie się komfortu użytkowania na podniesienie wydajności pracy. To też jest informacja, która powinna być brana pod uwagę przez inwestorów - zauważa Jacek Szeląg.

Jakie będą inwestycje przyszłości? Ekspert spodziewa się coraz częstszego stosowania nowoczesnych, trwałych i wydajnych rozwiązań materiałowych. - Mają one znaczenie przede wszystkim tam, gdzie oczekiwany czas zwrotu z inwestycji jest rozłożony na długi okres czasu. Wtedy nie tylko wpływają na podniesienie efektywności obiektów, ale również nie tracą na swojej funkcjonalności, przy czym koszty wymagane do ich obsługi są niewielkie - zaznacza.

Jak zauważa Jacek Szeląg zmiany dotyczące realizacji inwestycji są widoczne już także w Polsce. Do niedawna skupiano się na ekonomicznych rozwiązaniach, które pozwalały na krótkoterminowy zwrot inwestycji - teraz to się zmienia.

- Coraz częściej można zauważyć tendencję wybierania produktów, które podwyższają komfort użytkowania budynków oraz wpływają na atrakcyjność obiektów budowlanych - zwraca uwagę ekspert. Jednak jak zauważa zmiany dotyczą przede wszystkim inwestycji komercyjnych. - W przypadku niekomercyjnych, Prawo zamówień publicznych uniemożliwia innowacyjne myślenie - dodaje.

Jacek Szeląg zwraca uwagę - w kontekście myślenia o inwestycjach przyszłości - na potrzebę współpracy pomiędzy producentami, a architektami i projektantami. - Wsłuchiwanie się w ich potrzeby pozwala stworzyć rozwiązania, które efektywnie będą funkcjonować przez długi czas. Przykładowo, Hunter Douglas w ten sposób opracował m.in. system rolet okiennych EOS 500 - zaznacza. Ekspert również jest zdania, że coraz częściej i w coraz większym stopniu wykorzystywane będą sprawdzone rozwiązania, które potwierdzają swoją wartość zwłaszcza w długich terminach użytkowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY