REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zapewnić start-upom skrzydła

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 lut 2017 11:11
Zapewnić start-upom skrzydła
Business Link Nowa Zebra fot. materiały prasowe
Zapewnić start-upom skrzydła
Zapewnić start-upom skrzydła
Zapewnić start-upom skrzydła
Zapewnić start-upom skrzydła
Zapewnić start-upom skrzydła
Zapewnić start-upom skrzydła
Zapewnić start-upom skrzydła
Zapewnić start-upom skrzydła
Zapewnić start-upom skrzydła
Zapewnić start-upom skrzydła

W Warszawie powstał pierwszy w Polsce, elegancki koncept biur coworkingowych typu „boutique”, stworzony przez Business Link. Rozmawiamy z Dariuszem Żukiem, współtwórcą Business Link, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz AIP Seed Capital.

REKLAMA

Jest Pan zaangażowany w aż trzy projekty: Business Link, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz AIP Seed Capital. Co je wszystkie łączy?

Wszystkie nasze inicjatywy łączy wspólna wizja. Dążymy do stworzenia w Polsce środowiska, w którym młodzi przedsiębiorcy i start-upy będą mogli rozwijać skrzydła. Wykreowaliśmy przestrzenie doskonałe do pracy oraz wspieramy działalność firm. Akademickie Inkubatory są obecne na rynku już od 12 lat, Business Link i AIP Seed Capital od około 5. Od początku naszej działalności do AIP zapisało się prawie 12 tysięcy projektów. Były to zarówno małe przedsięwzięcia, jak i znane marki, wśród nich np. Misbehave czy Łazik Marsjański. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać w rozwoju projekty spełniające światowe standardy. W Polsce jest wielu utalentowanych, wykształconych młodych ludzi, dzięki którym Polska może stać się za parę lat liderem przedsiębiorczości i start-upów na świecie. W zgodzie z tą myślą jako AIP Seed Capital zainwestowaliśmy w ponad sto projektów, takich jak: Call Page, Sidly, Glov czy Qpony.pl.

Business Link to z kolei kreatywne miejsca pracy dostępne 24/7, w tym coworking, biura, sale spotkań, w których zapewniamy dostęp do specjalistycznej wiedzy, narzędzi online i sieci kontaktów z przedsiębiorcami z całej Polski.  Myślimy o naszych przestrzeniach biurowych jak o akceleratorach biznesu, bo naszym celem jest wspieranie firm w rozwoju, także poprzez networking.

Ma Pan wieloletnie doświadczenie we współpracy z polskimi przedsiębiorcami, jak przez te lata zmienił się styl pracy i prowadzenia biznesu?

Przede wszystkim pojawili się nowi, młodzi przedsiębiorcy, bo dekadę temu ich jeszcze nie było. Styl pracy stał się bardziej mobilny, dlatego mamy 12 lokalizacji Business Link w różnych miastach. Każda firma może korzystać z naszych przestrzeni w każdym mieście, np. umówić spotkanie w Krakowie czy popracować w strefie coworkingowej w Gdańsku. Mobilność firm jest dzisiaj wyraźnym trendem. Kolejną zauważalną zmianą jest dynamika rozwoju firm. Dzisiaj w perspektywie trzech miesięcy przedsiębiorstwo może urosnąć nawet kilkakrotnie, dlatego potrzebuje dodatkowych biur, albo przeciwnie - kończą się kontrakty i firma bardzo szybko musi zredukować liczbę pracowników. Poza tym więcej kobiet zaczęło prowadzić swój biznes. Rośnie też potrzeba profesjonalnych usług dla biznesu. Przedsiębiorcy chcą się edukować oraz wymagają usług najwyższej jakości. To dlatego każdy nasz kolejny projekt idzie o krok dalej.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY