REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zbigniew Reszka o Tryton Business House: Duch miejsca zachowany

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 kwi 2016 09:00
Zbigniew Reszka o Tryton Business House: Duch miejsca zachowany
Zbigniew Reszka, współwłaściciel pracowni Arch Deco, fot. Fotolia

Genius loci w projekcie Tryton Business House został zachowany. Jestem zadowolony z tego projektu, wpisuje się on w tę część Gdańska, zamyka pierzeję - komentuje specjalnie dla Propertydesign.pl, architekt Zbigniew Reszka, Arch-Deco.

REKLAMA

- Z firmą Echo Investment pracujemy nie pierwszy raz, co świadczy o tym, że współpraca jest dobra i owocna. Inwestor jest bardzo wymagający, wie czego chce - mówi Zbigniew Reszka.

Zdaniem architekta ważną kwestią jest zamknięcie kwartału, w którym powstał Tryton Business House. 

- Inwestycja uporządkowała ważny rejon Gdańska, właściwie samo centrum, znajduje się na przeciwko ECS, została tu wkomponowana nowa substancje biurowa - mówi Zbigniew Reszka. - Cieszę się, że udało się w tym biurowcu zrealizować pewne trudne wyzwanie konstrukcyjne, a mianowicie - przestrzał z jednego końca biurowca na drugi, dzięki temu jest piękny widok na pomnik Poległych Stoczniowców - podkreśla Reszka.

- W elewacji Trytona odbijają się sąsiednie budynki, cała kompozycja daje oczekiwany efekt. Biurowiec wpisuje się w centrum miasta. Najemcy będą mieli stąd niesamowite widoki na panoramę Gdańska i jego unikalną starówkę... - dodaje Reszka.

Dewizą biura Arch-Deco przy projektowaniu biurowców jest zasada, że budynek musi "patrzeć" w konkretną stronę. Tryton Business House patrzy na wspomniany pomnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY