×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

10 pięter od Echo Investment w Łodzi. Odtworzą fasadę rozebranej kamienicy

  • Autor: UM Łódź
  • 17 sie 2022 09:42
10 pięter od Echo Investment w Łodzi. Odtworzą fasadę rozebranej kamienicy
Trwa budowa na działce przy ul. Kilińskiego w Łodzi. Echo Investment stawia obiekt o funkcji hotelowo-mieszkaniowej, fot. UMŁ

Nowy budynek o funkcji hotelowo-mieszkaniowej powstaje w miejscu po wyburzonej kamienicy przy ul. Kilińskiego 127. Buduje go firma Echo Investment.

REKLAMA

  • Inwestycja realizowana przez Echo Investment będzie mieć 11 kondygnacji w najwyższej części (w najniższej 5). Będzie w nim ok. 290 lokali.
  • Część przeznaczona zostanie pod usługi hotelowe, a pozostałe wejdą do puli mieszkań na wynajem w abonamencie, którą Echo Investment rozwija w całym kraju pod marką Resi4Rent.

Smaczkiem inwestycji będzie odtworzenie fasady rozebranej kamienicy w bryle nowego obiektu. Kubaturowo będzie on znacznie większy od starego budynku, który wymagał wyburzenia ze względu na fatalny stan techniczny. 

Nowy budynek miejscem dla artystów?

Kamienicę przy ul. Kilińskiego 127 rozebrano pod koniec 2021 r. Łodzianie mogą pamiętać ją z uwagi na „Jerzyka”, instalację artystyczną z odpadów autorstwa Arturo Bordalo, która zdobiła jej boczną ścianę. Niewykluczone, że w nowym budynku również znajdzie się miejsce dla artystów. 

– Współpracujemy z łódzką Fundacją Urban Forms i chcemy poszukać jakieś nowej koncepcji na zaproszenie sztuki w nowe mury – mówi Weronika Ukleja-Sałak, rzecznik prasowy Echo Investment.

Echo Investment buduje ReAct 2

Budynek ma być gotowy w II kwartale 2024 r., lecz na tym nie kończą się plany dewelopera względem działki przy zbiegu ul. Kilińskiego z al. Piłsudskiego, na której wcześniej wzniesiony został biurowiec ReAct (al. Piłsudskiego 24). Echo Investment zamierza uzupełnić zabudowę parceli kolejnym obiektem biurowym, ReAct 2, którego budowa ma się rozpocząć pod koniec 2023 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie