×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

13 tysięcy LED-ów i podróż dookoła świata, czyli nowa siedziba TME

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 maj 2018 12:31
  • Aktualizacja: 25 maj 2018 12:33
13 tysięcy LED-ów i podróż dookoła świata, czyli nowa siedziba TME
fot. mat. prasowe

Transfer Multisort Elektronik to działający od blisko 30 lat w Łodzi międzynarodowy gigant z zakresu dystrybucji komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Firma mieści się w nowej siedziby zlokalizowanej przy ul. Rozalii. Nowoczesny biurowiec zalśnił 13 tysiącami LED-ów.

REKLAMA

Transfer Multisort Elektronik (TME) w ostatnich latach gwałtownie się rozwijał, zatrudniając prawie 200 nowych pracowników każdego roku. Obecnie w łódzkiej siedzibie firmy pracuje blisko 700 osób, a kolejne 100 w zagranicznych spółkach zależnych, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Chinach. Spółka TME została w zeszłym roku doceniona jako jeden z najlepszych Pracodawców Miasta Łodzi, m.in. za warunki zatrudnienia i tworzenie przestrzeni do rozwoju pracowników. W 2016 r. firma rozpoczęła budowę nowoczesnego biurowca sąsiadującego z obecną siedzibą (ul. Ustronna 41). Czterokondygnacyjny budynek zlokalizowany przy ul. Rozalii 1 ma 17 metrów wysokości, a jego powierzchnia użytkowa wynosi blisko 5,5 tys. mkw.

Komfortowo i światowo

Wnętrza budynku zostały zaprojektowane tak, by maksymalnie poprawić komfort pracy. Ścianki działowe i podłogi w obrębie open space zostały wygłuszone. Na każdym piętrze rozmieszczone są też specjalne budki telefoniczne do prowadzenia rozmów w bardziej komfortowej atmosferze. W budynku dostępnych jest też ponad 20 sal konferencyjnych. – Każda z nich ozdobiona jest powszechnie znanymi motywami z miast całego świata. Ich nazwy również będą nawiązywać do słynnych metropolii. Podobnie zaprojektowane zostały stołówki, w których wystrój nawiązuje do tradycji kuchni regionalnych. Nie zabraknie oczywiście również tej najsmaczniejszej – polskiej – mówi kierownik projektu Andrzej Kuczyński, TME.

ilumiNacja TME – najjaśniejszy punkt na mapie Łodzi

Już na etapie koncepcyjnym duży nacisk położono na aspekt wizualny budynku. Wewnątrz obiektu największe wrażenie robi obszerne lobby, które można obserwować z każdej kondygnacji dzięki otwartej strukturze oraz przeszklonej windzie. Największą ozdobą i wizytówką biurowca jest natomiast elewacja, na której zainstalowano 13 tysięcy punktów świetlnych LED. IlumiNacja TME może być dowolnie programowana, co pozwala na wyświetlanie różnorodnych sekwencji oraz animacji. – LED-y to nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne źródło światła. Zależy nam, aby w podobny sposób odbierana była firma TME. Naszą misją jest budowa trwałych, opartych na zaufaniu relacji z klientami. Ciągle się rozwijamy i inwestujemy w nowoczesne technologie. Co jednak ważne i niezmienne, na pierwszym miejscu nadal stawiamy człowieka. Wierzymy, że to właśnie zgrany zespół ludzi jest naszą największą siłą. Tak, jak pojedyncza dioda LED nie robi wielkiego wrażenia, tak również jednostka sama nie zawsze może pokazać pełni swych możliwości. Zespół i wspólna praca dają nam natomiast siłę i pozwalają zalśnić pełnym blaskiem, tak jak nasza ilumiNacja – mówi Andrzej Kuczyński, TME.

Przyjazne środowisko pracy

W biurowcu TME dostępna jest m.in. strefa relaksu, w której pracownicy mogą odpocząć między spotkaniami. Do ich dyspozycją są także dwa tarasy – pierwszy znajduje się na parterze i jest połączony z główną stołówką. Drugi, usytuowany na najwyższym piętrze, otwiera się na południowy wschód i widoczna z niego jest panorama miasta. – Zależy nam, aby nowa siedziba stwarzała pozytywną atmosferę nie tylko do pracy, ale też rozwoju naszych pracowników. To oni są sercem i duszą TME. Wierzymy, że ich dobre samopoczucie i zadowolenie przełożą się na działalność całej firmy. Założyliśmy sobie na ten rok ambitne plany, wkraczamy na nowe, bardzo wymagające rynki i wierzę, że przeprowadzka to zapowiedź kolejnych pozytywnych zmian – mówi Andrzej Kuczyński.

Dotychczasowa siedziba przy ul. Ustronnej będzie dostosowywana do potrzeb rozbudowywanego centrum dystrybucyjnego, w którym już teraz działają m.in. nowoczesne, zautomatyzowane układnice paletowe o wysokości 23 metrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie