×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

1,7 mln zł dofinansowania na termomodernizację przedszkola w Nałęczowie

  • Autor: PAP
  • 06 mar 2023 16:17
1,7 mln zł dofinansowania na termomodernizację przedszkola w Nałęczowie
1,7 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW zostanie przeznaczonych na termomodernizację Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie. fot. Shutterstock / Fifty Farialdi

Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie przejdzie termomodernizację. NFOŚiGW przeznaczy 1,7 mln dofinansowania na prace.

REKLAMA

  • 1,7 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW zostanie przeznaczonych na termomodernizację Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie w woj. lubelskim.
  • Według szacunków koszty zużycie energii zmniejszy się o połowę.
  • Zakończenie inwestycji wartej 2,5 mln zł planowane jest do końca tego roku.

W podpisaniu w poniedziałek umowy na termomodernizację budynku Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie wziął udział m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Do placówki uczęszcza 160 dzieci.

"Cieszę się, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska współfinansuje tę inwestycję w przytłaczającej większości (…) To są potrzeby, na które odpowiada rząd Polski i agencje rządowe, organizacje rządowe typu NFOŚiGW" - podkreślił w rozmowie z mediami szef MEiN.

Zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sławomir Mazurek poinformował, że do Nałęczowa w ramach programu "Klimatyczne uzdrowiska" trafi 1,7 mln zł na termomodernizację przedszkola.

"Na poprawę efektywności energetycznej, na docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej, budowę farmy fotowoltaicznej, która zasili przedszkole w energię odnawialną" - wymienił Mazurek, precyzując, że dzięki temu o połowę zmniejszy się zapotrzebowanie na energię w tym przedszkolu.

Dodał, że program "Klimatyczne uzdrowiska" przeznaczony jest dla gmin uzdrowiskowych na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Przekazał, że z planowanych na ten cel 200 mln zł wykorzystanych zostało dotychczas 35 mln zł.

Dyrektor przedszkola Jolanta Madejska zaznaczyła, że dzięki tej inwestycji dzieci będą mieć komfortowe warunki do nauki, a miesięczne koszty za prąd obniżą się o połowę - do 3 tys. "Będziemy mieć warunki sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka i dodatkowo (…) dzięki temu dzieci już od najmłodszych lat będą wiedziały, na czym polega dbałość o środowisko" - oceniła.

Burmistrz Nałęczowa Wiesław Pardyka przekazał, że całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 2,5 mln zł. Miasto dołoży ok. 800 tys. zł.

"Mamy na to już zabezpieczone środki, co pozwoli nam zaraz ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę" - powiedział burmistrz, dodając, że zakończenie inwestycji planowane jest do końca tego roku.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ joz/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie