REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

2,5 hektarowy park w Słubicach zostanie zagospodarowany

  • Autor: PAP
  • 22 lis 2021 16:23
2,5 hektarowy park w Słubicach zostanie zagospodarowany
Park przy al. Niepodległosci w Słubicach zyska nowy blask. fot. Shutterstock

Park przy al. Niepodległosci w Słubicach zyska nowy blask. Powstaną nowe alejki spacerowe, plac zabaw, tor rolkowy i siłownia pod chmurką. Przybędzie również zieleni.

REKLAMA

  • W poniedziałek została podpisana umowa na zagospodarowanie 2,5-hektarowego parku przy al. Niepodległości w Słubicach w woj. lubuskim.
  • W ramach inwestycji powstaną m.in. nowe alejki spacerowe, plac zabaw dla dzieci w różnym wieku i miejsce zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami, tor rolkowy i siłownia pod chmurką. Przybędzie również zieleni.
  • Koszt inwestycji wynosi 6,6 mln zł – podała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

W ramach inwestycji, która ma potrwać do końca lipca 2022 r., powstaną nowe alejki spacerowe o wodoprzepuszczalnej nawierzchni mineralno-epoksydowej, przybędzie też zieleni. Teren zostanie oświetlony i objęty monitoringiem. Rosnące tam stare drzewa uzupełnią nowe nasadzenia.

W parku powstanie kilka placów zabaw dla dzieci w różnym wieku. Swoje miejsce do zabaw będą też miały dzieci niepełnosprawne. Gmina kupi dla nich specjalne sprzęty, żeby zapewnić bezpieczną zabawę. Znajdą się tam m.in. urządzenia, które pomagają poznawać świat i pobudzać zmysły dzieci mających zaburzenia integracji sensorycznej.

Na terenie parku powstanie tor rolkowy o nawierzchni bitumicznej, siłownia pod chmurką, miejsca wypoczynku dla rodzin, a także nowoczesna, samoczyszcząca toaleta. Gmina od dawna szykowała się do zagospodarowania tego rozległego i położonego blisko centrum Słubic terenu.

"To ogromna inwestycja, ale jestem przekonany, że warto to zrobić. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zrezygnowaliśmy z planów budowy przy tym parku parkingów. Posłuchaliśmy też przyrodników, którzy sugerowali, żeby zrezygnować też z boiska do gry w koszykówkę, pumptracku oraz strefy z urządzeniami street workoutu, bo ich budowa wpłynie niekorzystnie na ekosystem tego terenu" - powiedział burmistrz Mariusz Olejniczak.

Dodał, że pumptrack miasto buduje już na placu w pobliżu urzędu miejskiego, a o nowej lokalizacji boiska i street workoutu samorząd niebawem powiadomi mieszkańców. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ pad/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie