×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

3,5 mln złotych na nową ścieżkę rowerową i chodniki w Grajewie

  • Autor: PAP
  • 22 kwi 2021 16:15
3,5 mln złotych na nową ścieżkę rowerową i chodniki w Grajewie
3,5 mln zł będą kosztować nowe chodniki i ścieżka rowerowa przy dk 61 w Grajewie. fot. Shutterstock

3,5 mln zł będą kosztować nowe chodniki i ścieżka rowerowa przy dk 61 w Grajewie.

REKLAMA

  • W białostockim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano w czwartek mowę z firmą Unidrog na wykonanie ok. 1,5 km chodników dla pieszych i ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 61 Grajewie.
  • Inwestycja będzie kosztować 3,5 mln zł.

Uczestniczący w konferencji prasowej na ten temat, online, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że ważne są nie tylko duże, strategiczne inwestycje drogowe, ale także takie jak ta w Grajewie, bo mają istotny wpływ na podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a to ważne z punktu widzenia mieszkańców, kierowców.

"Polska potrzebuje, Polacy zasługują na bezpieczne drogi, na bezpieczne drogi krajowe, samorządowe, na te drogi główne, autostradowe, ekspresowe, ale także i te, które gęstą siecią pokrywają nasz kraj i rozprowadzają ruch na terenie regionów, ale często i pełnią rolę tranzytową" - mówił Adamczyk.

Minister poinformował, że grajewska inwestycja jest finansowana w ramach przyjętego w lutym Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej, w ramach którego na różne zadania związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach krajowych, do 2024 r. ma być przeznaczonych ok. 2,5 mld zł.

Droga krajowa 61 jest tranzytową w Grajewie. Adamczyk powiedział, że warunki komunikacyjne w mieście poprawią się, gdy będzie oddana do użytku budowana droga ekspresowa S61 Via Baltica, która przejmie ciężki ruch.

Dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA Wojciech Borzuchowski poinformował, że zadanie w Grajewie, na które w czwartek podpisano umowę ma być zrealizowane w 2021 r. Wykonawca odwodni teren, zaprojektuje chodniki i ścieżkę rowerową, powstaną doświetlone przejścia dla pieszych. Dodał, że ta inwestycja ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa, bo będzie zlokalizowana w miejscu gdzie droga 61 zaczyna się na terenie miasta, w miejscu gdzie zaczyna się obszar zabudowany, jest wzniesienie i może nie najlepsza widoczność, pojazdy muszą zwolnić.

"Na tym odcinku kilkuset metrów brakowało jednego chodnika i ciągu pieszo-rowerowego co w sytuacji rozwoju infrastruktury towarzyszącej w tym obszarze stwarza duże zagrożenie w bezpieczeństwie w ruchu drogowym"- mówił Borzuchowski.

Inwestycję w Grajewie zrealizuje lokalna firma Unidrog.(PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ je/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie